• DSC_0008

Колегія РДА розглянула хід підготовки до зими

Голова РДА Юрій Горайський провів чергове засідання колегії райдержадміністрації у вівторок, 30 вересня, у залі засідань районної ради за участю керівників установ та організацій, управлінь, відділів РДА¸ сільських голів. На порядок денний були винесені три питання: про посилення контролю за використанням бюджетних коштів, державних і комунальних ресурсів; про підготовку галузей господарського комплексу та соціальної інфраструктури району до роботи в осінньо-зимовий період 2014/2015 рр.; про підсумки оздоровлення дітей влітку 2014 року.
З питань контролю за використанням бюджетних коштів, державних і комунальних ресурсів виступив представник Тернопільської об’єднаної державної фінансової інспекції Ростислав Кибалюк, який відзначив, що за результатами контрольних заходів, проведених в Збаразькому районі, можна стверджувати, що окремими керівниками структурних підрозділів РДА, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій допущено послаблення контролю за дотриманням фінансової дисципліни, ефективним та цільовим використанням бюджетних коштів, збереженням матеріальних ресурсів. Зокрема, за 9 місяців 2014 р. виявлено фінансових порушень, що призвели до втрат на загальну суму 1415,2 тис.гривень. Ревізія правомірності здійснення видатків з державного бюджету на соціальні виплати в Управлінні соціального захисту населення РДА встановила фінансових порушень на суму 1069,5 тис.грн., із них усунуто в ході ревізії на суму 621,15 тис.грн. Названі порушення виникли внаслідок проведення компенсаційних виплат особам, які не здійснювали догляд за інвалідами І групи та престарілими, та зайвого перерахування за вказаних осіб з державного бюджету Пенсійному Фонду України єдиного соціального внеску, а також внаслідок внесення заявниками у Декларації про доходи та майновий стан недостовірної інформації, через що була виплачена зайва допомога малозабезпеченим сім’ям, внаслідок приховування матерями, які перебували у відпустках по догляду за дитиною до трьохрічного віку, фактів дострокового виходу на роботу, була виплачена зайва державна допомога та зайво перерахований у ПФ єдиний соціальний внесок. У МКП «Збараж» встановлено фінансових порушень, що призвели до втрат на суму 151,29 тис.грн., з яких відшкодовано 108,80 тис.гривень.(Виступаючи на засіданні колегії, начальник МКП «Збараж» Олександр Мартиненко висловив незгоду з названою сумою втрат).
Також у довідці фінінспекції названо ряд фактів щодо виявлених фінансових порушень у Киданецькій сільській раді, що призвели до втрат на суму 132,23 тис.грн.
У Збаразькій районній державній лікарні ветеринарної медицини та Збаразькій міжрайонній державній лабораторії ветеринарної медицини встановлено порушень на суму 42,62 тис.грн. Левову частку виявлених втрат займають незаконні виплати заробітної плати та перерахування внесків до державних фондів.
Незаконні виплати заробітної плати встановлені і в ході ревізії Окружної виборчої комісії територіального виборчого округу №166 з виборів Президента України на суму 19,56 тис.гривень, які повністю усунуті.
Про те, як район готовий до роботи в осінньо-зимовий період, доповів присутнім заступник начальника управління економіки РДА Роман Токар. З цього ж питання виступили начальник МКП «Збараж» Олександр Мартиненко, селищний голова Вишнівця Ростислав Баюрський, представник Тернопільської теплодільниці Іван Кобаренко.
Готуючись до холодів, у навчальних закладах замінили 62 віконних та 9 дверних блоків, перестелено 500 м.кв.підлоги та покладено 51 м.кв.бруківки. У трьох навчальних закладах відремонтовано каналізаційні системи, у чотирьох − відремонтовано водопровідні системи, у трьох − системи опалення, у двох замінено теплотраси.
У закладах охорони здоров’я замінено 30 віконних та 3 дверних блоки. Заготовлено місячний запас дров для опалення твердопаливними котлами у Збаразькій ЦРКЛ та Вишнівецькій РКЛ.
Проведено ремонти у 26 клубних та 22 бібліотечних закладах району. У кращі приміщення переселено бібліотеку для дорослих та дітей в смт Вишнівець. Підключено до газопостачання конвектор у бібліотеці-філії с.Новики, встановлено 2 газових конвектори в клубі с.Дзвиняча. Розпочато газифікацію в клубі с.Максимівка.
Комунальними підприємствами району протягом підготовчого періоду виконано ряд робіт щодо ремонту або заміни на проблемних ділянках систем водопостачання та водовідведення, підготовки водопровідно-каналізаційних мреж до осінньо-зимового періоду. Замінено насоси на водозаборах «АТП», «Селище цукрового заводу», «Базаринці», у Збаражі. На всіх свердловинах проведено ревізію запірної арматури та утеплено відкриті ділянки трубопроводу. Проведено ремонт водопроводу в будинках по вул.Кармелюка,7, вул.Заводська,9, а також ремонт каналізаційної мережі на вул.Незалежності,3. Підготовлено транспортні засоби: два ГАЗ-53 та екскаватор.
У селищі Вишнівець проведено ремонт і заміну водопровідної мережі на вул..Кременецька та вул.Троїцька, а також створено запас піско-сумішей 6 тонн та 0,2 тонни пально-мастильних матеріалів, підготовлено екскаватор до роботи в осінньо-зимовий період.
Своєчасно та в повному обсязі виконано заходи з підготовки до роботи в осінньо-зимовий період систем газо- та електропостачання Збаразьким РЕМ ВАТ «Тернопільобленерго» та Збаразьким УЕГГ.
Через недостатнє фінансування складним залишається стан підготовки дорожньо-мостового господарства. Філією «Збаразький райавтодор» ДП «Тернопільський облавтодор» підготовлено 612 тонн піску, що становить 32% та 78 тонн солі, або 34% від необхідної кількості; не створено резерв пально-мастильних матеріалів.
Серед існуючих проблем і недостатнє фінансування Вишнівецької місцевої пожежної команди, про що повідомив Ростислав Баюрський. Попередні рішення відповідних сільських рад про виділення коштів на цю структуру не виконуються, в результаті цього на утримання пожежної команди не вистачає 36 тис.грн.
Не все гладко і в постачальників тепла. Як відзначив Іван Кобаренко, очікувані регулярні відключення електроенергії створять значні незручності в роботі котелень, що працюють на дровах. Без електрики гаряча вода не циркулюватиме системою, тому буде необхідність гасити вогонь водою, що згодом призведе до несправності котла.
Як цьому запобігти, порадив голова РДА Юрій Горайський. Керівник висловив ряд інших пропозицій відносно піднятих проблем, а також попросив збаразьких керівників, сільських голів підтримувати функціонуючий у районі оздоровчий табір «Сокіл», у якому оздоровлюються тисячі юних мешканців району та області.
Питання оздоровлення дітей на засіданні колегії було заключним. Його висвітлила в.о.начальника відділу у справах сім’ї, молоді і спорту Галина Бубело. Виступаюча повідомила, що в оздоровчому таборі «Сокіл» влітку проведено три оздоровчі зміни, під час яких оздоровлено 294 дитини району, з них 56 дітей пільгових категорій за кошти, передбачені в районному бюджеті.
За кошти державного бюджету оздоровлено 9 дітей в УДЦ «Молода гвардія» і в обласних оздоровчих закладах − 48 дітей з числа пільгових категорій за кошти обласного бюджету. За кошти державного бюджету та позабюджетні кошти, кошти фонду соцстраху, передбачених на оздоровлення та відпочинок дітей працівників агропромислового комплексу та соціальної сфери села, оздоровлено 74 дітей.
За направленням відділу охорони здоров’я РДА в обласних дитячих санаторіях та санаторіях МОЗ України у 2014 р. оздоровлено 158 дітей.
Всього в оздоровчому таборі «Сокіл», обласних та Всеукраїнських таборах оздоровленням та відпочинком охоплено 2857 дітей району, що становить 48,1% від загальної кількості дітей шкільного віку.
На оздоровлення та відпочинок дітей району у 2014 р. використано 596 тис.082 грн., з них з районного бюджету − 99 тис.грн.
Проблемними питаннями в організації оздоровчої кампанії в районі виступаюча назвала недостатнє залучення коштів у розвиток матеріальної бази табору «Сокіл»; потребу збільшення виділення коштів з районного бюджету на оздоровлення дітей пільгових категорій; створення умов для роботи пришкільних таборів, виділення коштів для організації в них харчування дітей.
З усіх розглянутих питань були прийняті відповідні розпорядження та доручення голови РДА.
Ірина СИСКО

Поширити статтю:

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

2 thoughts on “Колегія РДА розглянула хід підготовки до зими

 1. Павло з Вишнівця
  02.10.2014 at 14:34

  У кращі приміщення переселено бібліотеку для дорослих та дітей в смт Вишнівець. -
  Твердження не відповідає дійсності.Бібліотека не працює взагалі.

 2. Редактор
  02.10.2014 at 15:16

  з”ясуємо

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>