• IMG_3480

Володимир Бліхар: «Патріотизм треба щодня доводити конкретними справами»

Один з яскравих представників молодого покоління українського бізнесу директор компанії «Вікнар’off» Володимир Бліхар переконаний, що зараз наша країна має унікальний шанс провести системні зміни: – Мало змінити одні обличчя у владі на інші – необхідно змінити підходи до державної політики та систему функціонування влади в цілому. На зміну «совковим» споживацьким підходам, які паразитували на тілі України, має прийти держава зі справжніми європейськими цінностями та принципами. Заради зміни системи українці піднялися на Революцію Гідності, а зараз зі зброєю в руках захищають не тільки східні рубежі країни від агресора, а й цінності, вистраждані на Майдані.

- Патріотизм не можна вимірювати лише гаслами. Його треба щодня доводити конкретними справами. З перших днів Революції Гідності наша компанія активно долучилася до всеукраїнських акцій – хто особисто поїхав до Києва, а хто допомагав активістам усім, чим міг – збирали матеріальну допомогу, увійшли у загони самооборони для охорони порядку в Тернополі, – розповідає у інтерв’ю для нашого видання Володимир Васильович. – Після трагічних подій лютого «Вікнар’off» вирішив надати фінансову допомогу сім’ям загиблих тернополян – героїв Небесної сотні. Також ми займалися медичною реабілітацією та соціальною підтримкою наших героїчних земляків. Не можу не відзначити, що революція надзвичайно згуртувала колектив, змінила не тільки нашу свідомість, а й усе подальше життя. Вислів «моя хата скраю» остаточно зник із нашого сьогодення.

 - Тим паче, що на сході України триває війна…
- Саме тому спільне і головне завдання українців – зберегти територіальну цілісність України. Для цього, як влучно сказав один з моральних авторитетів нашого часу Євген Сверстюк, кожен українець має оголосити воєнний стан у своїй душі і мобілізуватися на своєму фронті. Потрібно, щоб кожен був воїном і воював там, де може бути успішним і не перекладати свою роботу на інших.

- Тобто Ваш фронт – виробництво?
- І так, і ні. По-перше, компанія забезпечує понад тисячу людей роботою та гідною зарплатою, а це вже неабиякий фактор не тільки матеріальної, а й моральної підтримки українців. По-друге, «Вікнар’off» ще жодного разу не залишив без належної уваги тих наших працівників, які пішли на фронт. Для них купуємо військове спорядження, допомагаємо матеріально тощо. Також компанія у числі перших національних підприємств започаткувала соціальний проект «Підтримай армію разом з «Вікнар’off», який передбачає, що з кожного проданого вікна ми перераховуємо частину коштів на військові потреби. Таким чином, разом із нами і кожен наш покупець вносить свою часточку для підтримки українського війська.
Не хотілося б особливо наголошувати і на постійній співпраці компанії з громадськими організаціями та волонтерами, які опікуються військовими підрозділами у зоні АТО. Адже допомагаємо, чим можемо, не для галочки або з примусу, а за велінням совісті і з вірою у нашу спільну перемогу.
На мою думку, в Україні зараз немає чіткого розмежування, що, мовляв, там – фронт, а тут – тил. Усі ми боронимо нашу державність та соборність. Одні – зі зброєю в руках, а інші – з набором професійних інструментів. Адже не слід забувати, що обстріли українських позицій російськими «Градами» – це лише частина масштабної агресії проти країни. На рівні з цим, мусимо захищати від сильного і підступного ворога свої національні інтереси і у політиці, і в економіці. Більше того, як на мене, саме підготовка та підписання Україною асоціації з ЄС й спонукали офіційний Кремль до застосування сили.
- До речі, про євроінтеграційні процеси. Чи готова ваша компанія до більш жорсткої конкуренції, яка виникне при розширенні ринку збуту?
- Перш, ніж виходити на новий ринок, ми значно посилили вимоги до виробництва власної продукції, відповідальніше поставилися до рівня сервісу та цінової пропозиції. Компанія закупила обладнання кращих німецьких фірм для виготовлення виробів високої якості, тривалий час вдосконалює технології, виробничий процес, сервісне обслуговування. Відтак, можу відповідально сказати, що уже нині «Вікнар’off» не боїться конкуренції, але конкуренції чесної, відкритої, прозорої, європейської конкуренції.
- В такому разі чи є сенс відкладати реформи та системні зміни до завершення війни на Сході?
- Вважаю, що зі змінами не потрібно зволікати. 26 жовтня українці оберуть новий парламент, який має стати рушієм реформ. У Верховній Раді має бути сформована чітка проєвропейська, проукраїнська більшість. І це має бути не просто 226 депутатів, а конституційна більшість, яка буде проводити системні зміни в країні. Мені особисто імпонує Стратегія-2020, яку минулого тижня презентував Президент України Петро Порошенко. Він перший з українських політиків чітко визначив програму і мету на найближчі роки. За наступні 5 років наша держава повинна провести усі необхідні інституційні зміни та реформи, щоб відповідати критеріям вступу до Європейського Союзу. Більше того, переконаний, що особиста участь кожного у розбудові України не повинна обмежуватися тільки сумлінним виконанням своїх вузькопрофесійних обов’язків. Якщо хтось відчуває, що може зробити значно більше, то він просто зобов’язаний діяти. І навіть не стільки для задоволення своїх здорових амбіцій, скільки для того, щоб бути корисним іншим –друзям чи знайомим, родині чи громаді, зрештою, – народові, частинкою якого є.

Наталка Давиденко

Поширити статтю:

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>