• PA190295
  • PA190285

Церковна громада села Бутин перейшла з Московського патріархату до Київського

5 жовтня церква святого Архистратига Михаїла села Бутин перейшла під юрисдикцію Української православної церкви Київського патріархату. Таким було рішення більшості бутинців, а також жителів села Поляни, які є прихожанами даного храму. Щоб досягнути бажаного і зробити все у правовій площині, підписи в селі збирали тричі – останній раз з внесенням паспортних даних людей, щоб не було ніяких спекуляцій.
За словами голови Бутинської сільської ради Андрія Жили, все почалося з того, що священик УПЦ МП відмовився служити службу за упокій душ вбитих на Майдані героїв. Друга крапля – його відмова здійснювати богослужіння в церкві українською мовою. Спочатку священик ніби то погодився на пропозицію парафіян, однак на ділі і не думав виконувати обіцянку та продовжував правити старослов’янською. Людей же, які вимагали від нього дотримуватися слова, називав розкольниками.
Ще в лютому бутинці почали вперше збирати підписи за перехід церкви у підпорядкування Київського патріархату. Аналогічне опитування влітку також почали робити і їхні опоненти – прихильники Московської церкви, які, за словами Андрія Жили, вчинили підло і сфальшували списки з підписами – там були прізвища не лише жителів Бутина, але й мешканців Вишнівця, Загороддя, Кременеччини і навіть Львівщини.
Тому члени виконкому, депутати сільської ради, актив села вдруге були змушені збирати підписи. Конфлікт тільки набирав обертів. – На почергові богослужіння в храмі прихильники Московського патріархату не погоджувалися, – розповідає Андрій Жила, – а на день Незалежності священик взагалі не відправляв молебень за Україну.
Втретє підписи уже збирали у вересні, вносячи паспортні дані людей, щоб усе було по справедливості. Паралельно громада почала готувати усі необхідні документи для законного переходу церкви з Московського патріархату під юрисдикцію Київського. Андрій Жила каже, що велику підтримку громаді надавав народний депутат Михайло Головко. Саме він допоміг оформити нову документацію.
Шляхом опитування було встановлено, що зі 440 жителів Бутина «за» перехід церковної громади до УПЦ Київського патріархату виступають 232 людей, 11 – «проти», 16 – «утрималися», 60 – з тих чи інших причин відмовилися ставити свої підписи. У селі також проживають 20 громадян інших віросповідань, а 70 бутинців перебувають на заробітках за межами України, однак більшість з них телефоном висловили свої думки – 40 людей підтримали Київський патріархат. Оскільки до храму Архистратига Михаїла на молитву ходять також жителі села Поляни, то опитали і їх. Левова частка цих прихожан сказали «так» Київському патріархату, четверо проголосували проти.
Оскільки небагаточисельні прихильники Московського патріархату не пускали людей в церкву, нехтуючи бажанням більшості земляків, то довелося долучити до цього процесу врегулювання конфлікту Збаразький РВ УМВС України, особисто був присутній начальник райвідділу Ігор Саган та його заступник Віталій Присяжнюк. Підтримати громаду приїхали активісти «Правого сектора» і їхній лідер Василь Лабайчук.
Андрій Жила каже, що таким чином сутичок вдалося уникнути і провести переговори у більш-менш мирному руслі. Бутинцям, які підтримують УПЦ МП, запропонували відправляти богослужіння у сільській хаті. Там, запевняє голова сільради, зроблено ремонт і є необхідні умови.
– Ми хочемо молитися рідною українською мовою, за українську державу і її мужніх воїнів-захисників, єдність та соборність України, – зазначив Андрій Жила, – і маємо на це право. Зараз ми бачимо, що в храм приходить значно більше людей, а особливо молоді, і це, вважаю, важливий показник того, що ми зробили все правильно.

Світлана БОДНАР

Поширити статтю:

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *