• IMG_3500

Володимир Бліхар: «Йду у владу, щоб реалізувати своє бачення розвитку регіону і країни»

Про 35-річного директора компанії «Вікнар’off», а нині кандидата у народні депутати України на одномандатному виборчому окрузі №164 кажуть, що це людина, яка сама себе створила. Представник династії відомих лікарів, Володимир також здобув диплом лікаря-рентгенолога. Проте, нестримне бажання до самореалізації ще у студентські роки привело його у бізнес. Тож розпочав не, як більшість ровесників, з пошуку першого робочого місця, а зі створення малого підприємства, яке випікало хліб. Ще через кілька років круто змінив сферу діяльності та заснував невелику фірму з виготовлення металопластикових конструкцій.
– У 2005 році тут працювало семеро робітників, а потужність виробництва складала лише 30 вікон на день. Сьогодні «Вікнар’off» – один з найбільших виробників в Україні. На тернопільському заводі щомісяця складають понад 50 тисяч металопластикових конструкцій різного типу, – з гордістю розповідає Володимир Бліхар.
– Тепер Ви знову хочете кардинально змінити своє життя. Адже депутатська діяльність, якщо нею займатися сумлінно і працювати на совість, не залишає часу ні на розвиток бізнесу, ні на виховання дітей, яких у вас трійко, ні на турботу про сім’ю. Це вже політика, яка в Україні завжди мала свої характерні та далеко не завжди конструктивні ознаки.
– У тому й справа, що упродовж всіх 23 років нашої незалежності ми тупцювали на місці і так і не зуміли, позбувшись тоталітарного режиму, розпочати будівництво демократичної країни, у якій панують європейські цінності – як у політиці чи економіці, так і в соціальній сфері. Відтак зараз, після революції Гідності та перед реальною загрозою втрати незалежної країни, ми отримали унікальний, але останній реальний шанс перейти від беззаконня до верховенства права, створити нові економічні основи для розвитку України.
Безсумнівно, що для цього треба кардинально оновити владу. У наступний парламент мають увійти нові люди з новими поглядами і новими підходами до вирішення усіх насущних завдань, які допоможуть збудувати фактично нову європейську країну.
А щодо бізнесу, то, за великим рахунком, він завжди був частиною політики. Чесної чи ні – це вже інше питання. Згадаймо хоча б, яким високим був градус всенародного піднесення відразу ж після помаранчевої революції, як повірили люди, що нова влада створить єдині і рівні умови для самореалізації кожного українця. На жаль, цього не сталося і незабаром між політичними кланами розпочався банальний поділ влади та пропорційно – грошей. Відтак, не бізнес нищив Україну, у чому нас дехто хоче переконати, а корупція. Олігархи – не бізнесмени, а люди, які збагатилися, грабуючи державний бюджет з допомогою тіньових схем.
Натомість справжнє підприємництво, і я це знаю достеменно, базується на важкій щоденній і нерідко невдячній праці.
– «Нові обличчя, нові погляди» – це гасло стало брендом Вашої виборчої кампанії. Будь ласка, обгрунтуйте його детальніше.
– А я вже це й роблю. Час кишенькових депутатів минув, бо якщо ми не зупинимо руйнівні процеси, то втратимо Україну. Я йду у владу не за депутатською зарплатою, не домовлятися про ті чи інші голосування за винагороду, не за привілеями. Я йду у владу, розраховуючи на підтримку виборців, передусім, за депутатськими повноваженнями, які допоможуть реалізувати своє бачення розвитку регіону і країни. Моя чітка та однозначна позиція повністю співзвучна з надіями мільйонів українців, які минулого листопада вийшли на столичний Майдан і має три вершини: влада, верховенство закону, національна ідея – євроінтеграція.
– До речі, Ваша передвиборча програма містить тези, які повністю співзвучні з програмою президента на п’ять наступних років.
– А хіба це погано? Уперше за всю історію сучасної України ми обрали главу держави вже у першому турі. Проте, наділивши його кредитом довіри, ми повинні підтримати зусилля та дати президенту шанс реалізувати задекларовані зміни. Саме для цього й потрібні дочасні вибори до Верховної Ради. Саме тому у новому парламенті має бути навіть не пропрезидентська, а проєвропейська більшість народних депутатів. Не вчорашніх пристосуванців чи «тушок», перебіжчиків чи зрадників, а нових людей, які вже конкретними справами довели і щодня доводять свою здатність творити, а не руйнувати, працювати задля громади, а не саботувати реформи, створюючи видимість роботи.
Скажу більше, багато друзів, знайомих, колег, не схвалюють мого рішення балотуватися у народні депутати. Я задоволений своїм бізнесом, компанією, горджуся її колективом, який може і обов’язково буде вирішувати нові, значно складніші та об’ємніші виробничі завдання. Проте, як лікар за освітою, не можу не розуміти, що нині українська економіка, українська державність перебувають у стані клінічної смерті і у нас зовсім не залишилося часу, щоб повернути їх до життя, реанімувати та дати шанс на одужання. Діяти треба оперативно – без поспіху та метушні, а професійно, зі знанням справи. Інакше можемо втратити не лише частину своєї території, а й країну, за незалежність якої поклало голови не одне покоління українських героїв.
– І все ж, Ви балотуєтеся на одномандатному окрузі, а не за списками якоїсь партії. Іншими словами, шукаєте підтримки виборців не у команді однодумців, а самотужки.
– Саме тому моя програма акцентована на забезпеченні структурних змін у регіоні. Більше того, якщо у процесі депутатської діяльності мені вдасться запустити механізм державної машини хоча б на окрузі – завдання вважатиму виконаним. Хоча, з іншого боку, хіба нагальна потреба передачі повноважень та фінансів органам місцевого самоврядування, справедливий соціальний захист населення, розвиток інфраструктури і на цій основі – створення привабливого інвестиційного клімату не актуальне для Херсонщини або Чернігівщини, для Рівненщини чи Закарпаття, зрештою, для всієї України?
– Не можу не запитати вас, пане Володимире, і про соціальну відповідальність бізнесу.
– Як керівник потужної компанії, вважаю своїм безпосереднім обов’язком дбати не тільки про створення нових робочих місць, а й про гідну винагороду тим, хто вже працює. Кожен з них має трудитися так, щоб бути задоволеним і результатами своєї роботи, і підсумками виробничої діяльності фірми, бо саме цей чинник значною мірою впливає на фонд заробітної плати, на соціальні преференції, прямо пропорційно позначається на статках родин наших робітників.
У цьому плані соціальні функції держави значно ширші, але саме для їх виконання бізнес сплачує податки, підтримує загальнонаціональні проекти і, наприклад, як «Вікнар’off», допомагає підвищенню обороноздатності країни, дбає про наших вояків на передовій та опікується їх сім’ями.
– У Вашій програмі є пункт: «запровадити чіткий механізм відкликання депутатів усіх рівнів»
– Це обов’язкова умова чесного і сумлінного служіння депутата громаді. Я першим готовий скласти з себе депутатські повноваження, якщо з тих чи інших причин не зможу виконати обіцянок. Однак, гіркий досвід попередніх років переконує, що не всі, хто свого часу здобув мандат, готові добровільно піти з влади. Більше того, багато вчорашніх обранців знову шукають шляхи до парламенту, місцевих рад, щоб і надалі торгувати власною совістю. Від них суспільство повинне позбуватися ще до закінчення каденції виборчого органу.
Проте, як завжди, все залежить від самих українців. Не можна знову довіряти тим, хто вже обманув, не слід керуватися емоціями, а треба робити усвідомлений вибір. Тоді все у нас буде добре, бо зло залишиться у минулому, на узбіччі нашого поступу у Європу.

Наталка ДАВИДЕНКО

Поширити статтю:

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *