• OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Біженка з Криму Світлана Житарюк: “Директор школи вимагав, щоб отримала російський паспорт, бо інакше – звільнення”

Російська окупація Криму змусила тисячі мешканців півострова залишити власні домівки та виїхати до материкової України. Так вчинила і Світлана Житарюк, яка ще наприкінці травня разом із чоловіком, двома доньками 15-ти і 10-ти років та п’ятилітнім сином поселилася на Збаражчині, у селі Гніздичне. 27 травня сім’я у пошуку роботи звернулася до Збаразького райцентру зайнятості.

Сама Світлана родом із згаданого села. У 2005 році, закінчивши Київський національний університет імені Тараса Шевченка та здобувши спеціальність «Математика, магістр», у зв’язку із сімейними обставинами переїхала на півострів Крим, у містечко Марфівка, де 8 років пропрацювала вчителем математики у російськомовній школі із фізико-математичним нахилом.

– Коли відбулася анексія Криму, – каже пані Світлана, – ми зрозуміли, що ніхто не може замість нас вирішувати, в якій країні нам жити і якій владі підкорятися. Остаточне рішення, що потрібно переїжджати, прийняли після розмови з директором місцевої школи, який наполягав на отриманні мною і чоловіком російських паспортів, бо інакше – звільнення! Та й старшій доньці весною цього року після участі у Всеукраїнській математичній олімпіаді, яка проходила у Київському фізико-математичному ліцеї при Київському національному університеті, запропонували навчатися у цьому виші. Ми не могли знехтувати й цим.

Світлана з чоловіком під час перебування на обліку в Збаразькому райцентрі зайнятості у липні залучалися до участі в громадських роботах, організованих Гніздичненською сільською радою. А згодом за домовленістю між РЦЗ та відділом освіти Збаразької райдержадміністрації жінка була працевлаштована вчителем математики у Гніздичненську ЗОШ 1-3 ступенів.

– Мені подобається працювати у рідній школі, – ділиться враженнями Світлана Житарюк, – і все ж у планах – пошук роботи у школі, яка має математичний нахил, аби повніше реалізувати свій професійний потенціал, – внесла уточнення педагог.

Директор Гніздичненської ЗОШ Сергій Слівчук позитивно відгукується про свою нову колегу і характеризує її як вчителя, який навіть при викладанні такого точного предмету як математика, використовує творчий підхід.

Відділ організаційної та інформаційної роботи Тернопільського обласного центру зайнятості

Поширити статтю:

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *