Вшанували усіх борців за волю України

Духовно-патріотичне дійство «Грона калини» з нагоди Дня українського козацтва , 72-ї річниці створення УПА та 100-річчя створення Легіону Українських січових стрільців відбулося минулої неділі, 12 жовтня, біля пам’ятника командира УПА «Північ» Дмитра Клячківського у Збаражі.
Священики відправили молебень за душі усіх полеглих за волю та незалежність України − запорізьких козаків, Січових стрільців, воїнів УПА, новітніх героїв Небесної сотні та воїнів, які загинули на Сході.
− Сьогодні ми не просто згадуємо історію, − зазначив, звертаючись до не дуже чисельної громади, о.Роман Сливка, − ми її творимо. − Півроку точиться боротьба з московським окупантом на Сході України. З’являються нові герої, істинні воїни світла і добра. Тож маємо добрих послідовників славних традицій визвольної боротьби − звитяг козаків, Січових стрільців, воїнів УПА.

Духовний наставник побажав громаді, щоб небо над нашою Україною нарешті стало мирним.
Про історичні корені свята Покрови та спадкоємність поколінь борців за волю України згадав голова райдержадміністрації Юрій Горайський, відзначивши Українських січових стрільців, які вписали героїчні сторінки в історію боротьби за державну незалежність. Він низько вклонився учасникам УПА, які звитяжно боролися з окупантами в лавах повстанців, десятки років страждали у тюрмах і таборах, проте не здалися.
− Ви − приклад для хлопців на Сході, − зазначив Юрій Горайський. − Ваша борня надихатиме їх, доки вся наша земля не буде повернута у лоно України.
Міський голова Збаража Роман Полікровський наголосив, що жодна пролита крапля крові Героїв Небесної сотні, воїнів, які загинули і гинуть на Сході, не повинна бути даремною. Кожен з нас повинен будувати чесну, справедливу, християнську Україну у своєму місті. Він побажав, щоб наші діти і онуки стали героями економічного та культурного процвітання, а наступна сторінка історії України була сповнена живими, а не загиблими звитяжцями.
Громадська активістка Катерина Омельчак, яка була ініціатором та активною учасницею відновлення могил Січових стрільців на міському цвинтарі, привітала громаду з потрійним святом, закликала краян стати плечем до плеча і захистити нашу неньку Україну, втерти її сльози своєю гідністю, пошаною та щирою працею.
Почесний голова Братства ОУН-УПА Ярослав Перчишин перегорнув сторінки визвольних змагань українців з часів козацької доби і дотепер, зазначивши, що пишається героїчною молоддю.
Перед учасниками урочин виступили кандидати-мажоритарники у народні депутати по 164 виборчому округу Василь Лабайчук, Володимир Бліхар та народний депутат України Михайло Головко, який знову змагається за депутатський мандат.
Хори Братства ОУН-УПА, Союзу українок, жіночий вокальний ансамбль РБК, солістка РБК Любов Шарко виконали в’язанку стрілецьких та повстанських пісень. Захід  вела Галина Гафткович.
Керівники району та міста, учнівська молодь поклали квіти до пам’ятника Дмитра Клячківського та могил Січових стрільців.

Оксана МОРГУН

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *