• 100_9213
  • DSC_0706
  • 100_9221

Козацькому роду нема переводу

До козацької сотні Доброводівської школи влилися нові завзяті козаки та козачки. 14 жовтня, тепер уже в День захисника Вітчизни, відповідно до указу Президента України, на шкільному подвір’ї провели урочистий обряд посвяти в козачата.
Тут вишикувались рої ім. Д. Вишневецького (8 клас), ім. П. Орлика (7 клас), ім. М. Залізняка (6клас). Лопотіли на вітрі козацькі хоругви, прапор козацької сотні. Вишиванки милували око своїм розмаїттям. Радість свята прийшли розділити отець Володимир, отець Андрій, сільський голова Роман Модний, батьки школярів.
Учасники рою ім. Д. Вишневецького підготували невелику виставу про життя козаків, яку всі дивилися з усмішкою на обличчі, адже козака навіть смерть не бере. Впродовж усього свята звучали патріотичні українські пісні.
Козачата-п’ятикласники присягнули на вірність Вітчизні й українському народу, урочисто пообіцяли «бути чесними і сміливими, боронити справедливість, до освіти прагнути завжди, плекати рідну мову, цінувати побратимство, бути патріотами, щоб козацькому роду не було переводу».
Після клятви і щирої молитви їм вручено посвідки про те, що вони пройшли повний курс козацької підготовки і за рішенням Курінної ради гідні носити звання козака. Отці Андрій та Володимир благословили козачат та окропили свяченою водою, подарували образки Божої матері, настановили не зраджувати своєї Батьківщини, побажали бути справжніми патріотами з доброю душею і серцем.
Так, до нашої козацької сотні влилися нові завзяті козаки і козачки, які гідно будуть нести козацьке знамено у рої ім. І. Виговського.

Анастасія Дишкант, учениця Доброводівської ЗОШ І-ІІІ ступенів

Поширити статтю:

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *