• DSC_0092
  • DSC_0089

Збаразька діаспора з-за океану продовжує допомагати воїнам

Днями до районного штабу національного спротиву надійшла чергова партія допомоги українським воїнам. Зокрема, виконала свою обіцянку не забувати про потреби бійців наша землячка Леся Козій, яка уже багато років живе у Лонг-Айленді в американському штаті Нью-Йорк.

Наприкінці літа пані Леся з родиною побувала у Збаражі і привезла чимало необхідних на фронті речей, в тому числі кровоспинний препарат «Целокс». На цей раз з допомогою Українського конгресового комітету, української діаспори пані Леся зібрала для воїнів АТО дві великі коробки − в одній батарейки та ліхтарики, термобілизна, куртки, футболки, в іншій − термобілизна з теплим одягом.
А ще штаб поповнився дитячими подарунками від діток зі школи-інтернату. Серед них − шоколадки, шкарпетки, листи і малюнки. Також вони передали на потреби військових 1009 гривень. Є навіть малюнок для солдатів, присланий дівчинкою з Італії.
− До речі, ці дитячі послання дуже допомагають підтримувати дух, − зауважив з тремтінням у голосі Сергій Лучкін із Синяви. Боєць, який уже не один місяць на передовій, якраз прийшов у штаб, щоб підібрати лише необхідний йому похідний наплічник, через скромність нічого іншого й не просив. Та виявилось, що і бушлата, і теплого взуття, чобіт і спальника він також потребує.
− Навіть не зручно буде перед побратимами, − сказав, звертаючись до волонтера штабу Володимира Голоднюка, Сергій, − що мене тут так спорядили, адже там нашим хлопцям нічого не дають. Я дуже вдячний за вашу працю.
− Ми й працюємо, − відзначив Володимир Голоднюк, − лише заради вас. Хоча доводиться вислуховувати різні несправедливі претензії, звинувачення у корисливості. Єдиною винагородою у нас є те задоволення, яке ми отримуємо, коли знаємо, що зібраний одяг, взуття, каски, бронежилети зберігають вам здоров’я і життя. До прикладу було дуже приємно, коли одна збаражанка приходила до штабу, щоб висловити вдячність за те, що бронежилет, який ми видали її сину, врятував йому життя. З певних міркувань жінка не назвала прізвища, але ми переконані, що такі випадки не є поодинокими. До речі, днями ми отримали ще 20 кевларових касок, які передамо воякам.
Вишнівецький коваль Андрій Бурковський уже виготовив шість багатофункціональних буржуйок. Одна з них служить бійцям батальйону «Збруч», а дві – військовим 80-ї аеромобільної бригади. Решта – поки що чекають на відправку в зону проведення АТО. – Хлопці телефонують, – розповідає Володимир Голоднюк, – дуже дякують за чудо-буржуйки, запевняють, що вони служать їм на відмінно. Біля них бійці не лише гріються, але й сушать одяг та готують на цих буржуйках їжу.
Є у штабі інша приємна новина. Допомагати волонтерам зголосився ще один доброволець Віталій Захарчук зі Збаража.

Ірина СИСКО

Поширити статтю:

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>