• pbsxtvlE9us

40-річному мешканцю Збаражчини “світить” до п’яти років тюрми за те, що не прийшов у військкомат

Останнім часом в Україні почастішали випадки вчинення кримінальних та адміністративних правопорушень, пов’язаних з ухиленням від явки на виклик до військових комісаріатів, призову за мобілізацією та військової служби. Такі факти набувають суспільного резонансу і створюють суттєві перешкоди до якісного та своєчасного проведення часткової мобілізації, захисту суверенітету України, її територіальної цілісності та недоторканності.
Подібний випадок стався з 40-річним жителем одного з сіл Збаражчини. Перебуваючи на військовому обліку в Збаразько-Лановецькому об’єднаному районному військовому комісаріаті, будучи належним чином повідомленим у встановленому законом порядку про наслідки неявки за викликом, з метою ухилення від призову за мобілізацією, чоловік без поважних причин не прибув до військового комісаріату для подальшого проходження військової служби.
Досудовим слідством встановлено, що підозрюваний ще в серпні пройшов медичний огляд при Збаразько-Лановецькому ОРВК та був визнаний придатним до військової служби, тоді ж він і отримав повістку про явку у військовий комісаріат для відправлення у військову частину. Однак, намагаючись уникнути служби в Збройних Силах України, громадянин двічі ігнорував необхідність явки у військовий комісаріат для відправлення у військову частину, не маючи законних підстав для отримання відстрочки від призову за мобілізацією,відмовився від призову за мобілізацією для відправки на військову службу,чим порушив порядок комплектування Збройних Сил України.
Збаразьким РВ УМВС України в Тернопільській області за погодженням з прокуратурою Збаразького району повідомлено мешканцю Збаражчини про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 336 КК України – ухилення від призову за мобілізацією. За санкцією статті 336 КК України йому загрожує до 5 років позбавлення волі. Наразі, кримінальне провадження вже скеровано до Збаразького міськрайонного суду і подальшу долю чоловіка, який не захотів виконати свій військовий обов`язок, вже визначить суд.
Звичайно, в мережі Інтернет можна знайти велику кількість способів «законно» ухилитись від військової служби, і навіть в такий важкий період в суспільстві знаходяться особи, які хочуть цим скористатися. Однак, слід пам’ятати, що ухилення від призову за мобілізацією – злочин, передбачений кримінальним законодавством ряду країн, і кожен може зробити свій вибір – захищати Батьківщину чи відбувати покарання в місцях позбавлення волі. Також не зайвим буде нагадати, що захист Вітчизни є конституційним обов’язком кожного громадянина України.

ІГОР САГАН,
начальник Збаразького РВУМВС України
в Тернопільській області , полковник міліції

Поширити статтю:

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

2 thoughts on “40-річному мешканцю Збаражчини “світить” до п’яти років тюрми за те, що не прийшов у військкомат

  1. Павло з Вишнівця
    05.11.2014 at 13:06

    Чомусь беруть тих, хто не бажає. А ось тих хто хоче послужити Батьківщині не беруть.(Більшісь держслужбовців району написали заяви про добровільну службу в армії.а скількох призвали?)

  2. Редактор
    05.11.2014 at 17:36

    питання до воєнкома

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>