• 3147

Зупинимо насильство в сім’ї!

З 25 листопада по 10 грудня кожного року в багатьох країнах світу проходить глобальна акція під назвою “16 днів проти гендерного насильства”. Мета цієї акції – привернути увагу суспільства, держави до різних форм насильства, від якого страждають жінки, діти, чоловіки – проблем домашнього насильства, торгівлі людьми, жорстокого поводження з дітьми тощо.

Вже декілька років до неї залучені державні структури та неурядові організації України. У 2004 р. активним учасником цієї акції стало й Міністерство внутрішніх справ України.
В Україні існує страшна статистика, за якою в 95% випадків жертвами насильства в сім’ї стають жінки, а в 75% – діти. За даними досліджень неурядових організацій у 19 % сімей присутні ворожість та образи, а в 20 % − фізичне насильство, і спрямоване воно у більшості випадків на жінок. Кримінологічні дані свідчать про те, що до 70 % правопорушень здійснюються підлітками, які втекли з сімей, де процвітає насильство.
Правоохоронці Збаразького районного відділу внутрішніх справ долучаються до проведення заходів щодо попередження насильства в сім`ї. Кожен дільничний інспектор на своїй дільниці відвідує сім’ї, де жінки потерпають від сімейного насилля. «Шерифи» вживають додаткових заходів щодо попередження злочинних проявів відносно жінок і дітей.
На профілактичному обліку дільничних інспекторів міліції за скоєння насильства в сім»ї перебуває 112 громадян. З такими особами, до речі, між якими є і жінки, постійно проводиться профілактична робота щодо недопущення і попередження подібних вчинків.
Особи, які вчиняють насильство в родині, притягуються до адміністративної відповідальності згідно ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Варто зазначити, що робота міліції з попередження домашнього насилля не припиняється ніколи. Впродовж року дільничні інспектори міліції проводять оперативно-профілактичні відпрацювання населених пунктів району з метою попередження скоєння правопорушень та злочинів на побутовому ґрунті.

Ірина Троян,
інспектор по РН і ГФ СДІМ
Збаразького РВ УМВС України в
Тернопільській області,
майор міліції

Поширити статтю:

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>