• dobrovod04
  • dobrovod08
  • dobrovod03

Церкві Святої Парасковеї у Доброводах 220 літ

Величну подію у духовному житті села Доброводи відзначали 10 листопада у місцевому храмі, куди церковний дзвін зібрав парафіян села та гостей. На свято 220-річчя від часу побудови церкви прибув владика Нестор, архієпископ Тернопільський, Кременецький та Бучацький, а також 16 священнослужителів.
Святошна і благословенна відправа, урочисті духовні співи та дзвони все злилося у єдиному хоралі піднесення.
А ще кожен присутній вслухався в голоси історії. Якби ті стіни вміли говорити?
Архівні документи засвідчують, що будівництво церкви було почато у 1790 році. Про ініціаторів її народження читаємо у написі над дверима церкви: «Цю церкву під назвою св.Парасковеї почато 1790р., а закінчено 1794 року за панування цісаря Францішка, за благословенням Петра Білянського, єпископа Львівського, при помочі п.Вінцента Покутинського, дідича Добривід, і за порадою Матея Шустакевича, майстри Ян Бабицький і Андрій Козинський». Будували церкву всім селом, камінь брали з місцевої каменоломні. Спочатку збудували триповерхову дзвіницю на місці каплиці, де до відкриття церкви відбувалися відправи. У 1794-у році було завершено будівництво церкви до Зелених свят. Проте відкриття її відбулося у день святої Парасковеї, що з того часу є храмовим святом ось уже 220 років:
Вітри історії не знищили її,
Бо рукотворною була святиня.
Як в серці кожного, у центрі, у селі –
Наш храм – Добривід берегиня.
Чи то в’їжджаємо в село,
Чи то прямуємо буденною ходою,
Над нами – бані із хрестом
Над вічною і доброю водою.
А чашу святості між проминулим і прийдешніму всі роки були покликані нести отці того древнього храму. Доречно сьогодні назвати їх: Кудрицький Дмитро, Кудрицький Іван, Красіцький Лука, Ходоровський Дмитро, Лагодинський Гнат, Копіпчак Василь, Роздольський Іван, Сахацький Гнат, Галущинський Микола, Вербіцький Емільян, Пріхітко Григорій, Дністрянський Модест, Алиськевич Антон, Кузьміч Василь, Сироєдов Яків, Алиськевич Іван, Маркевич Іван, Патріло Петро, Терещук Василь, Алиськевич Григорій, Троян Омельян, Сеньківський Дмитро, Чубатий Онуфрій, Біленький Антон, Васильків Ярослав, Потурняк Онуфрій, Оршак Андрій, Грицай Василь, Огороднік Іван, Чорний Віктор, Власенко Роман, Качан Володимир, Слободянюк Сергій, Шкільний Михайло.
З 12 березня 1989 року розпочав свою пастирську службу у Доброводах отець Володимир Борис. За 25 років його служіння наша церква була і залишається стояти біля духовних витоків зміцнення нашої держави, та її розбудови, а також розквіту села. Так парафіяни Добривід разом із отцем Володимиром були причетними до зародження нашої державності у 90-і роки минулого століття. У 2008 році біля церкви було освячено наш оберіг-каплицю, а 2010-й рік став роком значних господарських оновлень біля храму. За цей час вулиці та майдани села збагатилися й іншими духовними пам’ятками-каплицями та фігурами, що стали оберегами добровідчани.
Із таким ужинком добрих справ і починань підійшло село Доброводи до пам’ятної дати 220-річчя церкви. Саме про це говорив отець Володимир у подячному слові владиці Нестору, дякуючи йому за участь у святковій літургії.
Многоголосе «Многая літа» усім отцям, парафіянам села та отцеві Володимиру неодноразово лунало у цей день у стінах церкви – храму, який ось уже четверте століття непохитно стоїть на сторожі села Доброводи, закликаючи нас до віри в Бога:
Лунає дзвін, високий дзвін.
До церкви стелиться дорога.
Вже 220 років він
У Доброводах кличе всіх до Бога.
Скликає всіх до свого вівтаря,
Єднає у святу родину,
Щоб віри зігрівала нас зоря,
Щоб церкву зберегти єдину.

Марія Назар
с.Доброводи

 

Поширити статтю:

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>