• DSC_0090

У Збаражі відзначили річницю Революції Гідності

Відзначення річниці Революції Гідності та Дня Свободи відбулось у Збаражі минулої п’ятниці, 21 листопада, у залі засідання районої ради з продовженням на майдані І.Франка.
У святково прибраному залі з нагоди події була виставлена підбірка фотографій, які свідчать про участь збаражан у славних і трагічних подіях, що сколихнули український дух, стали епохальними у становленні нової просвітленої нації, нації, що згадала свою сутність, неповторність, цінність. Під час урочин − сумних через втрати і світлих через відкриті горизонти надії, − було місце і молитві слову, і пісні, і віршованим сподіванням на щасливе майбуття багатостраждальної України.
Проспівавши спільно Гімн України, учасники заходу змовили молитву за тих, хто віддав свої життя під час революції Гідності та в боях та Вітчизну в зоні АТО.
Своїми відчуттями в цей день поділились представники місцевої влади.
Голова РДА Юрій Горайський не стримував гніву з приводу поведінки нахабного російського агресора, який щодня нищить цвіт нашої нації. Поряд з цим у його серці зародилась невимовна гордість за свій народ, земляків, Збаражчину, яка виростила сучасних національних героїв, яка дала наснагу сотням молодих патріотів відстоювати волю рідної України, усвідомити найважливіші цінності, якими є Бог, Україна, нація.
Голова районної ради Олексій Кондрацький поділився спогадами про участь збаразьких активістів у місцевому та Київському Майданах, окреслив хід подій, що переросли з мирного спротиву у справжню війну і сьогодні змушують нас продовжувати Революцію Гідності − кожному на своїй ділянці праці, забувши про приналежність до партій, про «портфелі», дбаючи лише про спільне благо, розвиток району, області, України.
Майдан має перемогти у кожного в серці, переконаний міський голова Роман Полікровський. У своєму виступі керівник висловив впевненість, що втілення ідей Революції Гідності залежатиме від позиції кожного з нас. Від того, чи зможемо стати іншими, мудрішими, достойнішими, залежать перспективи нашої держави, яку треба братись будувати з вірою, покладаючись на Бога і на свої сили.
«Кожен раз, коли ми схочемо зійти з дороги правди, згадаймо очі Устима й Назара, згадаймо усіх, хто поклав голову за істину. Будьмо достойними їхньої пам’яті», − закликали з імпровізованої сцени школярі, підкреслюючи − «зараз, у вкрай важкий дня нас час, коли рука ворога заслоняє наше сонце, як ніколи важливо святкувати такі дні, як День Гідності та Свободи, важливо єднатися знову і поновлювати в пам’яті те, чого просто не можна забувати».
Євро майдану учні присвятили вірш, рядки якого звучали кличем до дії і клятвою перед Україною: «…ми гідність нашу ще не загубили, козацька кров по жилах в нас тече, ми знов обірвані розправим крила, хай рана рабства неньку не пече. Не будемо сидіти, склавши руки, крім нас нікому матір не піднять! Лиш разом стерпимо всі муки, щоб потім перемогу святкувать. Ми йдемо знищити сучасную руїну, і більш не хочем ми рожевих снів, бажаєм бачити квітучу Україну, що нам прийшла у спадок від дідів…»
Виступи старшокласників перемежовувались журливими піснями у виконанні Анастасії та Катерини Попельовських, Діани Болюхіз ЗОШ №1, Вероніки Довгаль та Вікторії Сливки з другої міської одинадцяти річки, віршами, які читала Лілія Стасюк.
Ведуча заходу вчитель історії Марія Багрій запропонувала присутнім скласти пожертви на лікування пораненого в зоні проведення АТО нашого земляка Василя Роздольського. Після того, як скринька обійшла вщерть заповнений зал, у ній за словами організаторів, назбиралось понад 6 тисяч гривень.
Друга частина заходу відбулась на майдані. Перед адмінбудівлею райдержадміністрації до мікрофона міг підійти кожен, хто відчував у той момент потребу сказати землякам важливі слова. Очільник районної Управи Братства ОУН-УПА Ярослав Брега, згадуючи події Майдану, заспівав поминальну пісню в пам’ять усіх загиблих, які відстоювали гідність народу України.
Рухівець Ігор Залевський, зробивши екскурс в історію, відзначив, що кров патріотів сьогодні, це розплата за неправильний вибір суспільства своїх керманичів в попередні роки. Лиш зробивши належні висновки з помилок, пильнуючи хід історії, можна покращити становище.
Юрій Головатюк, депутат районної ради, закликав земляків не заснути знову, продовжувати боротись за чистоту у владі, за допомогою люстраційних комітетів.
Роман Полікровський закликав земляків, зробивши висновки з уроків, не втрачати надії і довір’я один до одного і Бога, та крокувати до перемоги, щоб Україна стала не тільки провідною країною Європи, а й усього світу.
Петро Напованець, активний громадський діяч, з болем констатував, що, на жаль, на державному рівні забувають відзначати дати, важливі для історії України, її становлення. Важливо, щоб і річниця Революції Гідності з роками не загубилась серед подій. «Хто не цінує історії, не заслуговує шани, тому сьогодні треба пам’ятати кожного, хто протягом століть боровся за Україну», − наголосив Петро Напованець.
Завершальне слово мала Марія Багрій, яка висловила впевненість у щасливому майбутті України, оскільки в країні є чудова молодь, яка будуватиме її за найкращими зразками європейських держав.
Після виступів учасники віче помолились перед стелою Героям Небесної сотні за спокій їхніх світлих душ.

Ірина СИСКО

Поширити статтю:

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *