У Новиках відкрили спортзал і повели районний турнір з гирьового спорту

Гирьовий спорт у Збаразькому районі розширює географію. Відтепер окрім Збаража, Шилів, Луб’янок гирями матимуть змогу займатися і в Новиках. Тут з ініціативи нашого відомого земляка, заслуженого тренера України, багаторазового чемпіона світу з гирьового спорту Петра Багрія відкрито спортивний зал. Потрібна людям ідея кілька років тому знайшла підтримку сільського голови Новик Ігоря Мниха та інших небайдужих місцевих мешканців.
− Євген Шерсткий, − відзначив очільник села, − закупив метал, вчитель фізкультури Ігор Сисак власноруч позварював необхідні бруси, спортивну стінку для вправ, пристрій для занять зі штангою, зав.клубом Петро Шиманський здійснював заливку підлоги. Замінили старі вікна на пластикові. За кошти сільського бюджету проклали електропроводку, поставили коробки, розетки, виконали малярні роботи і ін. Словом, спільними зусиллями перетворили закинуте пустуюче 20 років приміщення, у кімнату, яка даватиме здоров’я. Ще не все доведено до ладу, але уже зараз тут можна займатися.
− Сьогодні, − відзначив Петро Багрій, − ми радіємо з того, що частина молоді, що живе на території сільської ради (села Чумалі, Оприлівці, Новики), матиме змогу зайняти себе корисною справою, а не бити байдики в сумнівних компаніях. На жаль, зараз 90% молоді мають відхилення у здоров’ї. Скоро не буде кому йти до війська і захищати Батьківщину. Щоб виправити ситуацію, необхідно повертати молодих людей до здорового способу життя. Основне завдання федерації гирьового спорту полягає в тому, щоб організувати побільше місць, де діти могли б фізично розвиватись, де б спілкувались, змінювали свій світогляд. Для цього потрібне розуміння сільських голів, підтримка директорів шкіл.
Водночас з відкриттям спортивного залу, у Новиках відбулось дійство − відкрита першість Доброводівської ДЮСШ ФСТ «Колос» з гирьового спорту за участю вихованців Петра Багрія та Віталія Гуголя (ДЮСШ «Колос» і районна комунальна ДЮСШ відділу освіти), присвячена Дню Святого Миколая.
Змагання проводились з гирями 8, 16 і 24 кг.
Неабияке захоплення у глядачів викликав виступ Максима Піка, який дві восьмірки підняв у поштовху 100 разів, а ривок − 200 разів, і показав найкращий результат у своїй ваговій категорії. Чемпіонами у своїх вагових категоріях в змаганнях із кілограмовими гирями стали Василь Грабовський, Євген Філик, Максим Колтонюк.
Старші хлопці виконували вправи з гирями 16 кг.
Перше місце за результатами двох вправ здобув Олексій Піпаш (категорія 65 кг), який підняв дві гирі 84 рази, на другому місці у цій ваговій категорії Богдан Толь па (результат 80 разів). У категорії 70 кг першість виборов Михайло Локоть.
У змаганнях з гирями 24 кг чемпіонами стали Володимир Гуменний (70 кг), Роман Баланюк (80 кг), Олександр Новосад (до 90 кг) з Олишковець.
Новиківську сільську раду представляли Ярослав Рудий, Ігор Залевський. Брала участь у змаганнях і єдина представниця чарівної статі – другокурсниця Збаразького ПТУ-25 із Добромірки Таня Поврозник, яка виступала з гирею 12 кг. Дівчина оволодіває професіями кухаря, бармена, офіціанта і водночас залюбки займається гирьовим спортом, який їй дуже подобається і не видається важким.
Усі призери змагань отримали грамоти, медалі і солодкі подарунки від Св.Миколая. Музичне оформлення заходу зробив зав.клубом Петро Шиманський.
− Спортивний захід на такому високому рівні, − відзначив Петро Михайлович, − у нашому клубі проходить вперше. Велике спасибі за це і Петру Багрію, і сільському голові Ігорю Мниху. Також я радий, що тепер завдяки цим та іншим ентузіастом у нас буде спортивний зал. Не секрет, що 80 відсотків нашої молоді не знають, куди себе діти у вільний час. Сподіваюсь, що тепер цей відсоток зменшиться, і у нас розвиватиметься не лише волейбол, армреслінг, футбол, як це було раніше, а й гирьовий спорт. Я знаю людей, які готові возити своїх дітей із сусідніх сіл і наш спортзал.
− Хочу відзначити, − зауважив на завершення Петро Багрій, − що турнір на призи Св.Миколая ми змогли провести за фінансової підтримки народного депутата Михайла Головка.

Ірина СИСКО

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *