• DSC_0144
  • DSC_0058
  • DSC_0178
  • DSC_0124

У Збаражі відбувся фестиваль вертепних дійств

Традиційний районний фестиваль вертепних дійств і колядників відбувся на майдані І.Франка у Збаражі 14 січня.
Художні колективи та глядачів привітали заступник голови Збаразької РДА Наталія Заваденко і міський голова Роман Полікровський. Наталія Михайлівна висловила захоплення збаражанами, які, як і весь український народ, вміють свято берегти і примножувати національні традиції, які є основою його стійкості. Такого народу, як відзначила керівник, здолати неможливо. Роман Полікровський закликав усіх молитись за Україну, за те, щоб у серці кожного зростала любов до ближнього і до Батьківщини. Розпочали дійство дзвінкоголосі колядники із дитячого фольклорного ансамблю з Нижчих Луб’янок (керівник Оксана Жила). Підхопили естафету різдвяних колядок учасники н.а.вокального ансамблю РБК (керівник Володимир Вербовецький) та ансамбль народної музики «Збираж» (керівник Богдан Бабак), дитячий фольклорний ансамбль ДМШ (керівник Ольга Забурська).
Виступи вертепів відзначались актуальною на сьогодні тематикою. Серед традиційних персонажів можна було впізнати відомих політиків, керівників держав, які призвели до сьогоднішнього лиха в країні. Були й позитивні герої-воїни, завдяки яким має перемогти добро і справедливість. Особливо яскраво втілити задум вдалось вертепу села Романове Село (керівник Арсен Кучма), Стриївецьким артистам (керівник Марія Кибкало), дитячому вертепу БК с.Розношинці (керівник Ігор Музя), вертепу БДЮТ (керівник Оксана Підборська). Також взяла участь у дійстві група колядників з киданецької церкви Св.Димитрія, яка співала із своїм парохом отцем Максимом (керівник Грішета Зоряна), солістки клубу с.Ст.Збараж Христина Заровенна та Світлана Прокопчук. Чарівним завершальним акордом був виступ чоловічого вокального ансамблю с.В.Луб’янки (керівник Володимир Левчук), який, подарувавши коляду, побажав усім учасникам «Многая літа». Віншували збаражан, ведучи дійство, працівники РБК Василь Жук, Марія Середа, Галина Гафткович.
Вертепи Романового Села та БК Стриївки обрано для участі в обласному фестивалі «Нова радість стала», який відбудеться у Тернополі 19 січня.

Ірина СИСКО

Поширити статтю:

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *