• DSC_0059

Українські благодійники в Італії згуртувались в асоціацію “Єдність”

Понад три місяці представники асоціації українців в Італії «Єдність» тісно співпрацюють з районним штабом національного спротиву. П’ятого січня ми мали нагоду познайомитися із одним з активістів цієї організації Володимиром Понитою, який під час візиту в рідну Україну завітав до збаразьких волонтерів і привіз чергову передачу для воїнів АТО.

На цей раз заробітчани зібрали светри, берці, панчо та інше.
− Наша організація, − відзначив Володимир Понита, − об’єднує тисячі українців, які живуть у двох італійських містах − Аверса і Касерта і прагнуть допомагати Україні у цей складний час. Три місяці тому ми об’єдналися в офіційну структуру, щоб наш голос на чужині був більш вагомим. Те, що асоціацію «Єдність» взяли до громадської ради при посольстві України в Римі, свідчить про серйозне ставлення до нас зі сторони чиновників. Напрямками нашої діяльності є приділення уваги проблемам українців в Італії; сприяння організації юридичних та медичних консультацій; організація центрів для вивчення рідної мови та культури України; організація екскурсійних поїздок, виставок, маніфестацій та концертів; організація курсів італійської мови для українських емігрантів; волонтерська робота: підтримка української армії, допомога сім’ям загиблих, шефство над дитячими будинками, допомога госпіталям.
На разі італійські активісти співпрацюють не лише зі збаразьким штабом, а й з волонтерами з Червонограда, Яворова, Луцька, Тернополя, які допомагають армії, госпіталям, дитячим будинкам.
− Збирати кошти на усі ці потреби, − каже Володимир, − нам дуже допомагають священики у церквах, дехто з нашої організації самотужки вишукує гроші або ділиться власним заробітком. А вже потім за ці кошти ми закуповуємо англійську, італійську, американську військову форму, яка, хоча не нова, але дуже високої якості, та все інше, що необхідно.
Користуючись нагодою, хочу від свого імені та імені голови асоціації «Єдність» Володимира Гурія із Самбора висловити щиру вдячність громадам міст Аверси і Касерти за їхню небайдужість до сьогоднішніх подій в Україні, за активну підтримку тих людей, які змушені відстоювати Батьківщину зі зброєю в руках, і тих дітей і дорослих, які постраждали від наслідків бойових дій. Їхня підтримка є зараз дуже необхідною і, напевне, така потреба ще буде існувати довший час.

Ірина СИСКО

Поширити статтю:

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *