• original

Збаражчина – з бюджетом

28 січня відбулося засідання двадцять четвертої сесії Збаразької районної ради. Найважливішим питанням порядку денного було затвердження головного фінансового документу району – бюджету на 2015-й рік. Загалом на розгляд депутатів, яких зареєструвалося 57, було запропоновано майже три десятки важливих для життєдіяльності району питань.
Сесія розпочалася з хвилини мовчання на знак пам’яті про полеглих українських воїнів, зокрема наших земляків з Тернопільщини, яких рідні хоронять мало не щодня, а також мирних жителів, які загинули внаслідок терактів у Волновасі і Донецьку.
Про районний бюджет на 2014-й рік доповідала начальник фінансового управління РДА Надія Панасюра, зазначивши, що він формувався згідно з новим бюджетним законодавством України та іншими законодавчими актами. Надія Петрівна детально проаналізувала  видатки кошторису 2015 року та відповіла на всі питання депутатів. Після обговорення головний фінансовий документ району на 2015-й рік було затверджено.
Далі депутати проголосували за рішення про затвердження угоди про надання субвенції районному бюджету із бюджету Залужанської сільської ради, укладання договору про надання субвенції бюджету Вишнівецької сільської ради з районного бюджету, укладання договору про надання субвенції обласному бюджету, визначили перелік пільгових категорій учнів , які харчуватимуться у школах безкоштовно, тож тепер таке право матимуть діти-сироти, діти-інваліди, діти, позбавлені батьківського піклування, діти з малозабезпечених родин, які отримують соціальну допомогу від держави, діти «чорнобильців» та діти, батьки яких загинули чи беруть участь в АТО. Окремим рішенням сесії було встановлено єдиний розмір батьківської доплати за харчування дітей у всіх ДНЗ  району, вона становитиме 16 гривень. Дошкільнята вищезазначених пільгових категорій харчуватимуться безкоштовно. З резервного фонду районного бюджету депутати дозволили виділяти матеріальну допомогу родинам загиблих бійців АТО – 10 тисяч гривень, а також пораненим військовослужбовцям – 5 тисяч гривень. Крім цього, затверджено програму підтримки розвитку малого і середнього підприємництва в районі на 2015-2016 роки, програму «Ветеран» на 2015-2019 роки, внесено зміни у програму «Турбота», району програму збереження культурної спадщини на 2011-2015 роки, затверджено проекти землеустрою щодо зімни меж сіл Залужжя та Ліски, нормативно-грошові оцінки земельних ділянок сільськогосподарського призначення на території Стриївської, Базаринської та Коханівської сільських рад, надано дозвіл районній раді на передачу в оренду гаражів, Збаразькій ЦРКЛ та Вишнівецькій РКЛ надали дозвіл на передачу в безоплатне постійне користування майном комунальному закладу «Збаразький районний центр первинної медико-санітарної допомоги», Вишнівецькій лікарні дали добро на списання основних фондів, а також затвердили структурну реорганізацію галузі охорони здоров’я району, план роботи Збаразької районної ради на 2015 рік та прийняли рішення про обмеження використання піротехнічних засобів на території району.
Жодного голосу депутати не віддали за рішення про ліквідацію редакції районного радіомовлення. Не підтримали ідею про оптимізацію базової мережі закладів культури, а йшлося про припинення роботи 10 бібліотек – у с. Гнидава, с. Заруддя, с. Колодно (Село),  с. Красносільці, с. Мала Березовиця,  с. Малий Раковець, с. Малі Вікнини, с. Новий Рогівець,  с.Синягівка, філія с. Федьківці, с. Чагарі Збаразькі. Депутати вирішили створити робочу групу, яка перевірить роботу бібліотекарів та клубних працівників. Депутати також були проти реорганізації Максимівської районної комунальної дільничної лікарні.
Після невеликої перерви таємним голосуванням депутати призначили директором тер центру соціального обслуговування Наталію Мандзюк. «За» проголосували 39 депутатів з 53 присутніх у сесійній залі після перереєстрації.

Світлана БОДНАР

Поширити статтю:

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>