• DSC_0366
  • DSC_0350
  • DSC_0359
  • DSC_0326
  • DSC_0319

Від Героїв Крут – до Героїв Небесної сотні та воїнів-захисників Вітчизни

Віче з нагоди вшанування пам’яті Героїв Крут, Героїв Небесної сотні та всіх, хто віддав життя за волю та незалежність України у війні з московським агресором на Сході, відбулося на майдані Івана Франка у Збаражі 29 січня.
Спершу небайдужі люди, які вщерть заповнили центральну площу, піднесли спільну молитву до Господа за упокій душ студентів-крутянців та новітніх героїв. Панахиду відправили 14 священиків української православної церкви та української греко-католицької церкви.
Духовні наставники прочитали ще й спеціальну молитву з благанням до Господа про допомогу та визволення від ворогів у час війни. Отець Іван Лесик, звертаючись до громади, провів паралель між самопожертвою крутянців та подвигом Героїв Небесної сотні і воїнів, які загинули за Україну у неоголошеній війні з Росією, яка точиться на Сході держави. Він висловив захоплення патріотизмом молодих людей, яких розділяє століття. Молоді хлопці і сьогодні йдуть на смерть, присвячують життя Богові та Україні, щоб не пропустити ворога далі на нашу землю.
Учасники віча щиро вітали людей, які приїхали до Збаража просто з передової − керівника капеланської служби ДУК Правий сектор отця Миколу Залізняка та маму з дочкою, які мають позивні Калина і мала Калинонька.
Отець Микола звернувся до збаражан із палкою патріотичною промовою, зазначивши зокрема, що новітні спартанці – «кіборги» із замерзлих рук крутянських студентів прийняли естафету героїзму та безмежної самопожертви, завершуючи боротьбу наших прадідів за визволення України від московської окупації.
Розмірковуючи, як вчинив би Христос у подібних обставинах, капелан висловив впевненість, що Він пішов би на Схід, щоб захистити нашу землю. За словами отця Миколи, ми, подібно до Ісуса Христа, який вигнав з храму торговців, повинні виганяти з нашої землі усіх, хто намагається торгувати кров’ю та душами наших дітей. Він наголосив, що московська загроза − не лише суспільна, а й духовна, і згадав випадок, що стався під час похорону «кіборга» з позивним «Шумахер». Тоді московський піп − ідеолог кривавої імперії – спробував заборонити занести труну з тілом героя до церкви Московського патріархату, а потім не дозволяв зайти в храм бойовим побратимам «Шумахера» з синьо-жовтим та червоно-чорним прапорами. Отець Микола переконаний, що українці на своїй землі мають право вимагати від священиків покинути антиукраїнську структуру, якою є УПЦ МП, або скерувати їх у Магадан.
За словами «Залізняка», кожен зобов’язаний долучитися до боротьби чим може − один кує перемогу, тримаючи в руках автомат, інший − тримаючи хрест, ще хтось − готуючи їжу для бійців. − Неоціненний внесок у перемогу навіть тої бабусі, − сказав о.Микола, − яка вечорами плете теплі шкарпетки і рукавиці для воїнів.
Ті ж, хто загинув за Україну, долучилися до сонму святих воїнів українського народу.
Щодо московського агресора, то він наступатиме і проливатиме кров українців доти, поки ми його не зупинимо. Тому нам потрібен не мир із «скаженим звіром» − московським загарбником, а тільки перемога над ним. – Тож нехай Господь благословить нас на перемогу, підсумував о.Микола, і помолився разом з громадою за воїнів на передовій, полонених і поранених.
Голова ГО «Відродження Збаража» Марія Багрій закликала усіх земляків взяти участь в акції «Дзвони пам’яті» 20 лютого, у річницю загибелі героїв Небесної сотні Устима Голоднюка та Назара Войтовича, і запалити лампадки та помолитися за упокій їх душ.
Юна збаражанка Софійка Борівець прочитала вірш, присвячений воїнам-героям, який склала разом із тіткою.
Волонтер центру допомоги бійцям АТО Галина Фоміна розповіла про його роботу і закликала земляків долучитися до волонтерської діяльності.
Активісти громадської організації «Наша громадська справа» зачитали звернення до громадськості Збаражчини, у якому, зокрема, наголосили на необхідності очищення місцевої влади від чиновників, які заплямували себе корупцією, участю в антимайдані.
Учні Збаразької ЗОШ №1 підготували літературно-музичну композицію про подвиги Героїв Крут.

Під час віча було організовано збір коштів на перепоховання тіла воїна АТО збаражанина Тараса Михальського, який загинув у жовтні 2014 року. Було зібрано майже 18 тис.грн.

Оксана МОРГУН

Поширити статтю:

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *