Меморіальну дошку на честь Андрія Чабана відкрили у Залісцях

Ще однією меморіальною дошкою поповнилася стіна Залісецької ЗОШ І-ІІІ ст. Першим галерею героїв відкрив випускник цього освітнього закладу воїн Анатолій Бабак, який загинув в Афганістані у 1983 році. А минулої суботи, 31 січня, заліщани відкрили меморіальну дошку на честь Андрія Чабана, який віддав своє молоде життя на Донеччині у боях за незалежність України 24 липня 2014 року.

31 січня Андрієві виповнилося б 27 років. День народження героїчного земляка у селі став днем, сповненим скорботи, співчуття переплетених з невимовною гордістю за те, що громада виховала людину-патріота високих моральних якостей.
Спершу заліщани разом із багаточисельними гостями зі Збаража, Вишнівця, навколишніх сіл помолились за упокій душі славного воїна під час панахиди, яку біля могили відправив місцевий парох, настоятель Святопокровської церкви отець Андрій Гарасим разом із іншими священиками та семінаристами із Почаєва. Оголошуючи духовні настанови, отець Андрій закликав усіх до прагнення миру, який починається з любові до кожної людини і ця любов є найбільшою силою, без якої неможливі ніякі справи. Саме любов до людей, до Батьківщини, − відзначив духівник, − дає воїнам наснагу захищати рідний край, своїх близьких, земляків, віддавати за них життя, народжуючись для життя вічного. Саме з любові зараз двоє семінаристів з Почаєва збираються на передову, щоб допомогти хлопцям підтримувати бойовий дух.
По завершенні молитви відбулось урочисте відкриття меморіальної дошки на честь Андрія Чабана, встановленої на стіні школи, де навчався воїн. Зініціював і зорганізував її виготовлення колишній вчитель фізичної культури Віталій Марценюк.
Невеличке подвір’я навчального закладу ледь вміщало усіх, хто прийшов і приїхав, щоб вшанувати пам’ять Андрія. Окрім місцевих мешканців, сільської влади тут зібрались представники Збаразької райдержадміністрації, районної ради, Вишнівецької селищної ради, представники відділу освіти, різних організацій та установ, представники політичних партій та громадських об’єднань, голова районної ради Олексій Кондрацький, міський голова Збаража Роман Полікровський, депутат районної ради Юрій Дмитришин та багато інших. Місцеві учні разом з наставниками підготували художні номери, які віддзеркалювали їхню любов до України, захоплення героїзмом відданих синів України, сум за тими, хто уже на Небі став ангелом-охоронцем рідної землі.
Одним із них став їхній відважний земляк Андрій, випускник школи 2003-го року. − Він був найкращим односельчанином, − відзначив директор школи Борис Сопіга, − найкращим учнем, студентом і найкращим воїном. Він в усьому був особливим, здатним на власний погляд на життя, вміння мудро оцінювати ситуацію і приймати важливі рішення.
Андрій після закінчення Галицького інституту ім.В’ячеслава Чорновола у 2008 р. вступив на військову службу за контрактом у 420 центр військ спеціального призначення ЗСУ у Хмельницькому. Прослужив 6 років. Був інструктором відділення зв’язку. З квітня Андрій служив у Херсоні, а на початку червня направлений на Схід в зону АТО.Загинув біля Первомайська від кулі снайпера, врятувавши побратимів від загибелі ціною власного життя. Йдучи в небезпечну зону, воїн і слухати не хотів тих, хто його від цього відмовляв. У відповідь твердо наголошував: «Це ж моя Україна, я мушу її боронити від ворога». І слова його не розійшлись з ділом. Боронив Батьківщину, не ховаючись за чужими спинами, самовіддано і відважно. За це нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня посмертно.
За сина-героя подякував батькам присутній на урочинах голова районної ради Олексій Кондрацький, а учениця Вишнівецького ліцею Інна Бодасюк прочитала власний вірш, присвячений Андрію.
Батько воїна Олександр Чабан, дякуючи усім за повагу до його сина, застеріг, що сьогоднішні події на Сході − лише початок, тому треба готуватись до серйозніших випробувань і ставати на захист держави.
На завершення учні школи поклали гірлянду з соснових гілок на могилу героя, а дорослі й діти уквітчали місце спочинкуїї жовтими і синіми букетами…

Ірина СИСКО.

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *