Проаналізували хід мобілізації

17 лютого голова райдержадміністрації Юрій Горайський провів нараду з головами міської, селищної, сільських рад, керівниками підприємств, установ та організацій за участю голови районної ради Олексія Кондрацького та заступника військового комісара Збаразько-Лановецького ОРВК Андрія Станкевича стосовно проведення першого етапу четвертої хвилі мобілізації.
Як повідомив Андрій Станкевич, план першого етапу мобілізації виконано на 73 відсотки. Щодо кількості мобілізованих військовозобов’язаних у ЗСУ в розрізі сільських рад, Збаразької міської та Вишнівецької селищної рад, то вона, за словами Андрія Станкевича, суттєво різниться. Це, очевидно, викликано недостатньою роботою у цьому напрямку сільських рад, а подекуди й відвертим бойкотом. У восьми сільських радах − Дзвинячій, Залісцях, Іванчанах, Капустинцях, Красносільцях, Кобиллі, Чернихівцях, Старому Збаражі не мобілізовано жодного чоловіка, у той же час із Залужжя пішли захищати Батьківщину 12 патріотів.
Андрій Станкевич озвучив ще дві тривожні тенденції − збільшення кількості військовозобов’язаних чоловіків − опікунів одиноких громадян похилого віку (лише у січні їх зареєстровано 84), та ситуацію, коли зареєстровані у районному центрі зайнятості чоловіки, а таких 447, за інформацією їх родичів чи сільських голів, перебувають за межами України. Виникає запитання, яким чином вони щомісяця відмічаються у РЦЗ.
Стосовно цих питань роз’яснення давали начальник управління соціального захисту населення Олександр Рожко та директор РЦЗ Василь Олещук.
Голова військово-лікарської комісії Валерій Суконнік поінформував про її роботу, запевнивши, що медики відповідально ставляться до обстежень військовозобов’язаних, яких направляє військкомат, при необхідності їх скеровують на дообстеження у лікувальні заклади Тернополя. Валерій Суконнік також звернувся до керівників підприємств впорядкувати проходження військово-лікарської комісії їх працівниками, направляючи щодня по 2-3 чоловіків.
Виступаючи перед учасниками наради, старший прокурор прокуратури Наталія Кибалюк пояснила положення Закону України про мобілізаційну підготовку та мобілізацію, Указу Президента про часткову мобілізацію, наголосивши, що саме місцеві органи виконавчої влади організовують оповіщення. Вона також попередила про відповідальність за ухилення від мобілізації чи її зрив − від штрафу до позбавлення волі на термін від 2 до 5 років.
Юрій Горайський зауважив, що план мобілізації слід виконати стовідсотково, однак не за рахунок працівників стратегічних підприємств району, щоб не паралізувати їх роботу, тому з них мобілізуватимуть не більше третини військовозобов’язаних чоловіків.
Голова райдержадміністрації також зазначив, що в умовах, коли стоїть питання про саме існування України як незалежної держави, потрібно з розумінням і відповідальністю ставитися до мобілізації, щоб забезпечити ротацію наших військовослужбовців на передовій. Він наголосив, що добровольці, не чекаючи, поки їх мобілізують через військкомат, воюють без жодних пільг чи фінансових стимулів, як істинні українські патріоти. З них слід брати приклад іншим, принаймні не ухиляючись від мобілізації.

Оксана МОРГУН

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *