• 1610886_831753006887010_2337160305019316703_n

«Золота Зірка» Устима Голоднюка зберігатиметься у його матері

20 лютого в Києві проходила низка заходів з нагоди роковин загибелі Небесної сотні. Для вшанування пам’яті Героїв України у столицю були запрошені їхні родини. Враженнями від поїздки погодився поділитися батько Устима Голоднюка Володимир.
- Володимире Васильовичу, з якими емоціями повернулися з Києва?
- Думав, поставлю та освячу пам’ятник на могилі сина і стане трішки легше, але легше не стало. Отримував нагороду з рук Президента України і відчував біль в серці – нестерпно читати «посмертно». «Золоту Зірку» одразу передав мамі Устима і подякував їй за сина. Орден зберігатиметься в Ірини.
Для мене особисто важлива не нагорода, важливе визнання Небесної сотні Героями України. Їхній вчинок справді героїчний, а не просто загибель, трагічний випадок… Вони не втікали, коли в них беззбройних стріляли і вбивали, а бігли вперед , щоб рятувати поранених. Це справжній героїзм і відданість. Вони хотіли, щоб держава була демократичною, а влада працювала для народу і йшли заради цього до кінця, не боячись втратити власне життя.
- Чи вдалося поговорити з Президентом?
- Так. У мене була приватна розмова з Президентом України. Не все те, про що ми говорили – для газетних шпальт. Скажу єдине, що Петро Олексійович наголосив, що зараз, у важкий для України час, ми маємо бути єдиними, бо лише так переможемо ворога, а я висловив свою точку зору з приводу того, як би мали розгортатися події на Сході України.
- Які враження від заходів, які відбулися 20 лютого на Майдані з нагоди роковин смерті лицарів Небесної сотні?
- Мабуть, я не знаю, як насправді ми мали б відзначати річницю загибелі Небесної сотні, але від того, що я бачив, надто віяло «совком», багато було пафосу. Родини загиблих посадили в окремій ложі, куди до нас підходив Президент, відділили від людей кордоном. А ми, і я зараз кажу думку всіх родин, воліли би бути серед людей в той момент. Однак з іншого боку розуміємо, війна в країні внесла свої корективи і мали бути вжиті посилені заходи безпеки.
- Чи є зрушення у розслідуванні масових розстрілів?
- Зараз родини Героїв планують зустріч з новим Генеральним прокурором України, адвокати переглядають справи, готують питання. На словах ми чуємо, що є певні зрушення у розслідуванні вбивств наших рідних, тому хочемо переконатися, що це насправді так і винні будуть знайдені та покарані.

Світлана БОДНАР

Поширити статтю:

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>