Аматори з Вищих Луб’янок виступили на сцені програми “Фольк-мюзік”

Неординарна і хвилююча подія відбулася минулої п’ятниці у творчому житті хорового колективу «Медобори» та чоловічого ансамблю «Оріана» Вищелуб’янківського будинку культури. Адже збулася нарешті їх, здавалося б нездійсненна, мрія виступити на великій сцені популярної музичної програми «Фольк-music» Першого національного каналу.

Відповідно до вимог даного проекту знімальна група на чолі з народною артисткою України Оксаною Пекун ще минулого року приїжджала у наше село і подарувала справжнє свято для моїх односельчан. Тут телевізійники ознайомилися з історією Вищих Луб’янок, мальовничими куточками та історичними місцями, з цікавими людьми, обрядами і традиціями нашої місцевості. Про теплу зворушливу зустріч пізніше згадувала і написала сама Оксана: − Унікальний прийом влаштували нам улітку у Вищих Луб’янках Збаразького району. Під’їжджаємо до села, а нам люди просто перегородили дорогу. Вийшли зустрічати нас усією громадою з короваєм і музикою на чолі зі священиком та сільським головою, і старі, і малі − все село. У мене були сльози на очах. Аж тут я виходжу з автомобіля, а люди починають аплодувати. Це найвищий рівень визнання нашої роботи.
Гості з Києва ознайомилися з репертуаром хору «Медобори» та чоловічого ансамблю «Оріана» і зупинилися на декількох творах, які необхідно було готувати на Київську сцену. І ось наприкінці січня цього року наші колективи отримали запрошення, якого чекали цілих три роки на участь у музичній програмі «Фольк-music». З цього часу почалася найбільш серйозна і напружена робота, пов’язана з репетиціями і паралельним вирішенням організаційних та фінансових питань.
20 березня луб’янецькі аматори у складі 28 чоловік вийшли на сцену найбільш шанованої і популярної і народі програми «Фольк-music».
Усіх учасників переповнювали відчуття внутрішньої напруги, відповідальності і водночас гордості, що вони представляють свій галицький край на цьому чудовому проекті, який покликаний за допомогою народної пісні об’єднувати людей і Україну. Аматорський хор «Медобори» впевнено і майстерно виконав маловідому українську народну пісню «Зібралися раз дівчата і всі парубки», а чоловічий ансамбль «Оріана» переспівав цей твір у сучасній обробці, також виконав твір «Намалюй мені дощ».

Перебуваючи у студії разом з багатьма іншими учасниками програми більше чотирьох годин, мої земляки  побачили внутрішню «кухню», всі тонкощі і складнощі професійної роботи знімальної групи музичної програми «Фольк-music». Запрошення на велику сцену − вагома нагорода для моїх земляків за любов до української пісні, за те, що протягом багатьох років вкладають свою душу в улюблену справу, завжди знаходять час для участі в концертних програмах як місцевого, так і районного рівня.

У студії ми зустрілися з нашими земляками − академіком Богданом Будзаном і професором Сергієм Присухіним. До слова, Богдан Павлович тісно пов’язаний з В.Луб’янками, адже навчався з 1 по 7 клас у місцевій школі.
Приємний сюрприз очікував нас на київській сцені. Богдан Павлович від імені Збаразького земляцтва Києва вручив подячні грамоти двом художнім колективам із Вищих Луб’янок. Ми щиро вдячні нашим землякам за увагу і щирість, зокрема за те , що організували для нашої делегації екскурсію в колишню резиденцію президента Януковича у Межигір’ї, яка постійно приносила роздратування українцям і асоціювалася з великою розкішшю для однієї людини та недобрими справами, що тут робилися.
На прохання місцевого екскурсовода ми на території заповідника виконали твір з репертуару Шевченкових пісень «На високій дуже кручі».  Пісня присвячувалася Великому Кобзареві у зв’язку з перебуванням його в 1843 р. у Межигірському монастирі, що, на жаль, не зберігся для майбутніх поколінь як духовна і архітектурна пам’ятка.
Ми щиро вдячні районній державній адміністрації і районній раді за підтримку і допомогу в організації та відрядженні наших художніх колективів до Києва. За сприяння та допомогу дякуємо також директору ПРАТ «Збаразьке АТП-16140» Ігорю Волошину, за матеріальну допомогу − народному депутату Михайлу Головку, Ігорю Парію, Богдану Григоращуку, Василю Маланчуку, Ігорю Данилюку, Роману Мацику і всім, хто вболівав за нас, бажав успішного виступу та щасливої дороги.

Ігор БОДНАР

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *