• IMG_20150326_101723

На колегії відзначили бійців “Збруча”

Стан підготовки сільськогосподарських товаровиробників району до проведення комплексу весняно-польових робіт 2015 р.; стан боротьби зі злочинністю, забезпечення громадської безпеки, правопорядку, додержання законності, протидії злочинності і корупції, захисту конституційних прав та свобод громадян; виконання програми поводження з твердими побутовими відходами на 2011-2014 роки − питання, які розглядались на засіданні колегії райдержадміністрації 26 березня.
Перед тим, як перейти до важливих питань порядку денного, присутні члени колегії та запрошені вшанували земляків, які повернулися з території бойових дій. Під оплески залу герої виходили до трибуни, щоб отримати Подяки РДА з рук голови райдержадміністрації Юрія Горайського, вітання від його заступника Наталії Заваденко і голови районної ради Олексія Кондрацького. Відзнаки РДА за особливі заслуги в захисті суверенної України, проявлені мужність і жертовність, самовідданість отримали Сергій Цимбалюк, Володимир Гаєвський, Василь Ґудзик, Руслан Григорович, Василь Ничка, Богдан Олещук. Від імені воїнів Сергій Цимбалюк висловив вдячність землякам за суттєву підтримку, особливо волонтерам, усім, хто турбується про захисників України. − Якщо ми з вами будемо разом, − зауважив Сергій, − то нас здолати не зможе ніхто. В єдності наша сила і в єдності − перемога. Юрій Горайський повідомив про те, які кроки уже зроблені і які плануються райдержадміністрацією в плані виділення воїнам земельних ділянок, а координатор штабу національного спротиву Володимир Голоднюк запропонував керівникам трудових та учнівських колективів запрошувати бійців на зустрічі, а самим учасникам АТО згуртовуватись у єдину організацію задля ефективнішої співпраці з владою та різними інстанціями.
Про стан підготовки сільськогосподарських товаровиробників району до проведення комплексу весняно-польових робіт доповів начальник управління агропромислового розвитку РДА Олег Дрібніцов. За інформацією керівника, під урожай 2015р. за попередніми даними сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств та інших суб’єктів підприємницької діяльності, посівна площа в усіх категоріях господарств району становитиме 53600 га, в тому числі по сільськогосподарських підприємствах − 34500 га. Озимий клин по всіх категоріях господарств посіяно на площі 20805 гектарів, в тому числі озимі зернові культури − 15856 га та озимий ріпак − 4949 га, сільськогосподарськими підприємствами посіяно 15984 га, в тому числі озимих зернових 11035 га та озимого ріпаку 4949 га. Посіви озимих зернових культур на площі 8166 га, або 74% до посіяної площі знаходяться у доброму стані, 23% − у задовільному та 3% у слабкому та зрідженому стані.

Під час проведення комплексу весняно-польових робіт сільськогосподарськими товаровиробниками усіх форм власності прогнозується посіяти ярі культури на площі 31145 га, в тому числі зернові та зернобобові − 16179 га, технічні культури − 7144 га, картоплю − 3600 га, овочі − 700 га, кормові культури − 3522 га. Для проведення запланованого комплексу весняно-польових робіт потреба в коштах склала 102,3 млн.грн. Сільськогосподарські підприємства забезпечені власними обіговими коштами на 68%. Сім підприємств уклали кредитні угоди з банківськими установами на суму 32,7 млн.грн. У районі триває закупівля матеріально-технічних ресурсів, посадкового матеріалу, мінеральних добрив та засобів захисту рослин для проведення комплексу весняно-польових робіт та забезпечення високої врожайності с/г культур.
Станом на 24 березня 2015 р. с/г підприємствами району ранніх зернових та зернобобових культур при завданні 3550 га посіяно на площі 885 га, що становить 25 відсотків до прогнозу, в тому числі ярої пшениці при завданні 400 га −300 га 75%, ячменю при завданні 2800 га посіяно 500 га. Крім цього, цукрових буряків при завданні 1300 га посіяно 250 га − 19,2%. А також завершено перше підживлення озимих культур.
Готовність с/г техніки, забезпеченість пально-мастильними матеріалами близькі до ста відсотків.
Про стан боротьби зі злочинністю, забезпечення громадської безпеки, правопорядку, додержання законності, протидії злочинності і корупції, захисту конституційних прав та свобод громадян доповів начальник Збаразького РВ УМВСУ в Тернопільській області Ігор Саган.
У своєму виступі керівник відзначив, що з метою покращення криміногенної ситуації в районі плануються та проводяться відпрацювання населених пунктів району зі складною оперативною обстановкою, до яких залучаються члени громадських формувань, громадські помічники дільничних інспекторів, міліції. У Збаразькому районі зареєстровано та діє згідно з рішеннями виконавчих комітетів Залужанської сільської, Вишнівецької селищної, Збаразької міської рад три громадські формування з охорони громадського порядку з кількістю 154 члени, підібрано 38 громадських помічників дільничних інспекторів міліції. З початку року за участю членів громадських формувань розкрито 1 злочин, притягнуто до адмінвідповідальності 26 осіб, проведено 52 заходи з відпрацювань, патрулювань населених пунктів району, перевірок розважальних закладів, осіб з числа підоблікового елементу тощо.
Також Ігор Саган акцентував увагу присутніх на існуючих проблемах, серед яких − ухиляння окремих осіб від мобілізації, крадіжки сільськогосподарської техніки, шахрайства циган, випадки корупції у вирішенні земельних питань, телефонне шахрайство, під час якого зловмисники виманюють у довірливих громадян гроші, номери рахунків платіжних карток і т.д. Тож громадянам варто бути пильними і в разі подібних випадків негайно повідомляти працівників міліції, бо при зволіканні втрачається можливість знайти злодія.
З даного питання виступив також заступник прокурора району Іван Легета, який навів ряд фактів щодо вчинення корупційних дій посадовцями району, відзначив, що відбувся спад кількості тяжких та особливо тяжких злочинів, водночас зросла кількість крадіжок, шахрайств, ДТП.
Важливим питанням було і виконання програми поводження з твердими побутовими відходами на 2011-2014 роки, про що доповів головний спеціаліст відділу містобудування і архітектури і житлово-комунального господарства Володимир Ратушняк. Як відзначив виступаючий, за кількістю побутових відходів Україна не відстає від середньоєвропейського показника. Поступово наша країна перетворюється на смітник Європи. Щороку накопичується близько 10 млн.тонн сміття, близько 160 тис.га землі в Україні зайнято під смітниками. Щороку в населених пунктах району накопичується приблизно 120 тис.м.куб.твердих побутових відходів, які захоронюються на 76 сміттєзвалищах загальною площею 32,77 га, в тому числі у місті 26-30 − тис.м.куб. та селищі − 4 тис.м.куб.
Існуюча сьогодні система санітарного очищення населених пунктів недосконала, не забезпечує достатнього контролю за санітарним станом територій, а також збиранням, вивезенням, утилізацією, знешкодженням та захороненням твердих побутових відходів. З метою розв’язання екологічної проблеми району щодо накопичення та поводження з твердими побутовими відходами Збаразького РДА було розроблено районну програму поводження з твердими побутовими відходами на 2011-2014 роки в Збаразькому районі. Шляхами реалізації Програми були впорядкування, реконструкції, рекультивації будівництва полігонів для захоронення твердих побутових відходів, покращення матеріально-технічного оснащення підприємств комунальної галузі, створення мережі сміттєсортувальних ділянок та ділянок компостування органічних компонентів твердих побутових відходів; впорядкування, приведення до діючих санітарних норм та паспортизації ліцензованими організаціями земельних ділянок під сміттєзвалища в населених пунктах району, впровадження технологій роздільного збирання твердих побутових відходів. Для виконання заходів Програми необхідно було 5627 тис.гривень, з них майже порівну мали виділити місцеві та районний бюджети і десяту частину − державний бюджет. Проте, у зв’язку з відсутністю коштів у бюджетах всіх рівнів, основні заходи Програми не виконані. Тож, враховуючи досвід виконання Програми та для вирішення сміттєвої проблеми, що виникла у районі, необхідно розробити та реалізувати програму поводження з твердими побутовими відходами на 2015-2017 роки, яка базуватиметься на пропозиціях органів місцевого самоврядування.

Ірина СИСКО

Поширити статтю:

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>