Учасники проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» визначилися з пріоритетами

27 квітня у райдержадміністрації відбулося засідання Форуму місцевого розвитку за участю представників сільських рад та територіальних громад − учасників проекту МРГ, керівників району, координатора Тернопільського обласного ресурсного центру громад.
Нагадаємо, для участі у 3-й фазі проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» було відібрано чотири сільські ради Збаражчини − Зарудянську, Максимівську, Красносільську та Коханівську. Разом з територіальними громадами сільські ради визначили пріоритетні напрямки, обравши енергозбереження. У Зарудянській, Красносільській та Коханівській загальноосвітніх школах заплановано замінити вікна і двері, а у Максимівській ЗОШ − відремонтувати покрівлю.
Координатор обласного ресурсного центру громад Олег Процик презентував план дій та процедур реалізації Проекту МРТ на рівні місцевих рад, розповів про умови співпраці з місцевою владою та громадами.
Він зазначив, що наступний етап реалізації мікропроектів − виготовлення проектно-кошторисної документації. Її повинен замовляти відділ освіти РДА як балансоутримувач загальноосвітніх навчальних закладів.
Підрядник для виконання робіт обиратиметься на конкурсній основі, конкурс повинен відповідати процедурам ПРООН та бути прозорим.
Олег Процик наголосив, що кожен учасник проекту повинен чітко і своєчасно виконувати свої зобов’язання − від цього залежить його успішна реалізація.
Нагадуємо принцип співфінансування для впровадження проектів: МРГ − 75; місцевий бюджет − 20 відсотків, громада − 5 відсотків. Відповідні кошти для спів фінансування передбачені у районному бюджеті. Вартість проектів становить 40 тисяч доларів.
Олег Процик також наголосив на координуючій ролі Форуму місцевого розвитку, який створюється на рівні району і має відігравати погоджувальну та консультативну роль при підготовці мікропроектної пропозиції та подальшому впровадженні мікропроектів. Для вирішення питань розробки проектно-кошторисної документації, допомоги у проведенні тендерів та визначення умов співфінансування, до роботи у Форумі місцевого розвитку залучаються, за необхідності, представники фінансового управління РДА, казначейства, санепідемстанції, МНС та інших контролюючих служб району.
У рамках Форуму було проведено тренінг «Підготовка мікропроектної пропозиції», під час якого координатор ОРЦГ Олег Процик ознайомив його учасників з основними вимогами до проектно-кошторисної документації, на основі якої визначається бюджет мікропроектної пропозиції. Важливим етапом підготовки мікропроектної пропозиції також її обговорення та погодження з партнерами організацій громад.

Оксана МОРГУН

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *