Боєць розповів школярам правду про війну

15 травня Урок мужності у 6-А класі ЗОШ №2 провели поранений під Дебальцеве боєць Сергій Лучкін та волонтер штабу національного спротиву Володимир Банира.

Щоб діти зрозуміли, що на Сході України точиться справжня війна, гості принесли з собою військову амуніцію − бронежилет, шолом, а також зразки озброєння, патрони, які наші бійці привозять з передової. Затамувавши продих, діти слухали стриману розповідь Сергія про будні у зоні АТО. Він зізнався, що іноді з побратимами не знімали бронежилетів і касок по кілька діб, бо сепаратисти майже безперервно обстрілювали наші позиції з мінометів. − Кожен хоче вціліти на війні, який би не був мужній, − зауважив Сергій, − тому дисципліна та обережність у бойових умовах обов’язкові, а ще має значення витримка і сила волі. За словами бійця, їм часто-густо доводилося ночувати у затоплених водою бліндажах, або в 20-градусний мороз на бетонні й підлозі в боксах для автомобілів. Траплялися й перебої з постачанням продуктів. Дуже бракувало води, тому, щоб зекономити питну воду, яку привозили волонтери, бійці вмивалися снігом або навіть у калюжах.
Сергій зауважив, що місцеві мешканці негативно, а почасти агресивно ставилися до українських військових, побоюючись, що через їх присутність сепаратисти обстрілюватимуть села та містечка. Він також розповів, що досить часто бойовики, видаючи себе за цивільних, приходили на наші позиції, а потім передавали інформацію сепаратистам.
Володимир Банира зазначив, що не всі здатні воювати, в тилу також потрібно працювати. Навіть простим малюнком діти роблять свій внесок у перемогу. Чоловік запросив шестикласників долучитися до волонтерського руху Збаражчини, запропонував в’язати браслети з матеріалів, придбаних за кошти штабу.
Сергій Лучкін додав, що бійці на передовій чекають на патріотичні браслети-обереги, малюнки від школярів, бо це для них велика підтримка, що зігріває душу.
Особливе пожвавлення запанувало у класі, коли дітям дозволили приміряти бронежилет, кевларовий шолом, у якому, до слова, воював боєць 95-ї аеромобільної бригади Богдан Білоус, що також цього дня зустрічався з учнями школи,одягнути тактичні окуляри і взяти до рук РПГ «Муха». Спочатку в чергу шикувалися тільки хлопчики, а через кілька хвилин вже й дівчатка хвацько приміряли військову амуніцію і фотографувались у ній поруч з Сергієм Лучкіним. А ще вони просили бійця залишити свій автограф у щоденниках та на аркушах паперу. Сергій писав кожному учневі по кілька теплих слів і розчулено дякував за щедрий вибух позитиву.
Як розповіла класний керівник 6-А класу Ірина Нєма, школярі активно долучаються до волонтерського руху. Взимку вони разом з батьками брали участь у
благодійній акції «Різдво у шанцях», готуючи бійцям на передову смачні гостинці та обереги, навіть отримували від них дзвінки з подяками.
На згадку шестикласники подарували Сергію Лучкіну фігурку Ангелика, щоб небесні сили оберігали його та щоб успішно пройшла складна операція на пораненій руці.

Оксана МОРГУН

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *