Реєстраційна служба інформує

25.11.2014 вступив в силу Закон України від 14.10.2014 №1701-VII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів”.
Зокрема, даний Закон передбачає, що до реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи засновником (засновниками) або уповноваженою ними особою включається:
інформація про структуру власності засновників – юридичних осіб, яка дає можливість встановити фізичних осіб – власників істотної участі цих юридичних осіб та містить такі дані про зазначених фізичних осіб: прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), країна громадянства, серія та номер паспорта громадянина України або паспортного документа іноземця, місце проживання, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності);
інформація про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи, у тому числі кінцевого бенефіціарного власника (контролера) її засновника, якщо засновник – юридична особа, а саме: прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), країна громадянства, серія та номер паспорта громадянина України або паспортного документа іноземця, місце проживання, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності).
Зазначена інформація не включається до реєстраційної картки для проведення державної реєстрації політичних партій, творчих спілок та їх територіальних осередків, адвокатських об’єднань, торгово-промислових палат, державних органів, органів місцевого самоврядування та їх асоціацій.
Обов’язок подавати інформацію про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) виникає на стадії реєстрації юридичної особи, а також коли відбуваються зміни кінцевого бенефіціарного власника (контролера) та/або власників істотної участі
Усі юридичні особи в Україні зобов’язані встановлювати своїх кінцевих бенефіціарних власників (контролерів), зберігати та регулярно оновлювати інформацію про своїх кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) та повідомляти органам влади про зміну своїх кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) та/або власників істотної участі. При цьому фізичною особою (бенефіціарним власником (контролером) юридичної особи) не може бути особа, яка є агентом, номінальним утримувачем (номінальним власником) або є тільки посередником щодо такого права.
Обов’язок встановлювати кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) (та зберігати актуальну інформацію про них) та надавати інформацію про них державному реєстратору покладається власне на українські юридичні особи.
Закон передбачає адміністративну відповідальність за ненадання інформації про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів). Неподання юридичною особою державному реєстратору передбаченої Законом України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців” інформації про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) юридичної особи – тягне за собою накладення на керівника юридичної особи або особу, уповноважену діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), штрафу від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян”.
Отже, невиконання обов’язку надати таку інформацію тягне за собою накладення на керівника юридичної особи штрафу в розмірі від 5100 до 8500 гривень.
Юридичні особи мають подати державному реєстратору відомості про своїх кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) упродовж шести місяців з дня набрання чинності Закону, тобто до 25 травня 2015 року.

Олег Романів, державний реєстратор
юридичних осіб та фізичних
осіб-підприємців
реєстраційної служби
Збаразького районного управління юстиції

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *