Знавці історії України та української мови і літератури отримали премії від земляка з Канади

Найприємнішим і найочікуванішим моментом для одинадцятикласників першої школи Збаража на святі Останнього дзвоника було нагородження грошовими преміями «Благодійного фонду Іллі Яремчука», започаткованого нашим, на жаль, уже покійним земляком з Канади. Чоловік понад 60 років жив далеко від отчого дому, але ніколи не забував про рідний край і його людей, особливо молодь. Життя мецената обірвалося 23 травня на 89-му році  після виснажливої хвороби. Премії  знавці історії України, української мови та літератури отримували з рук племінниці Іллі Яремчука, письменниці Олени Рутецької, яка живе у Збаражі.

–  Добрі справи Іллі Петровича продовжать його рідні, – наголосила  на урочистій лінійці Олена Рутецька. – Наступні 10 років вони пересилатимуть першій школі Збаража щорічно тисячу доларів для преміювання школярів – найкращих  знавців історії України, української мови  та літератури.

Цьогорічними лауреатами  стали шестеро одинадцятикласників Збаразької ЗОШ №1. У номінації на найкраще знання української мови та літератури  першу премію і 110 доларів США отримала Мар’яна Павлишин (11-А), другу премію і 100 доларів США отримав Ростислав Беркита (11-Б), третю премію і 90 доларів США – Іванна Вербовецька (11-А). У номінації на краще знання  історії України перша премія у Мар’яни Павлишин (11-А), друга –  в Артура Пучі (11-Б), третя – у Максима Сокальського.

За допомогу, яку десятки років надавав Ілля Яремчук першій школі і за продовження фінансової програми  щодо підтримки дітей із малозабезпечених сімей, Олені Рутецькій, а в її особі всій родині мецената, щиро подякувала директор школи Оксана Богатюк. Від імені школярів, батьків й вчителів вона вовисловила племінниці Іллі Петровича та його сім”ї щире співчуття. – Людину такої багатої душі, патріота, що думками і ділами вболівав  за рідний край і добробут земляків, ми ніколи не забудемо, пам’ять про Іллю Яремчука завжди буде у наших серцях, – наголосила Оксана Богатюк.

Наталка ПАРОВА

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *