П’ята хвиля мобілізації добігає до завершення – наступна стартує

Третього червня голова райдержадміністрації Анатолій Качка за участю представників силових структур району та військкомату провів засідання ради оборони району на якому йшлося про завершення п’ятої хвилі мобілізації та підготовку до шостої, яка має розпочатися через кілька днів. Представник Збаразько-Лановецького ОРВК Володимир Іваськевич проінформував, що загалом мобілізаційний план по двох районах виконаний на 80 відсотків, а по Збаражчині – на 96,7%.
Голова райдержадміністрації поставив перед військкоматом низку конкретних завдань, зокрема зобов’язав інформувати про роботу мобільних груп, які оповіщують військовозобов’язаних по селах, перевіряють реальність опікунства над літніми людьми з детальним аналізом ситуації, надавати актуальну інформацію про всіх, хто де мобілізовується, хто поранений. – Має бути зворотній зв’язок між бійцями і військкоматом, щоб ми знали куди чоловіки потрапляють, у яку військову частину, що потрібно їм та їхнім родинам тут на місцях, – наголосив Анатолій Качка. – Можливо, треба допомогти батькам, дружинам чи дітям. Окрема тема – відправка мобілізованих. Запрошуйте нас, владу, щоб ми могли поспілкуватися з цими чоловіками, побачити чи забезпечені вони амуніцією, дізнатися, хто у них залишається вдома, чого потребують. Також обов’язково запрошуйте священиків, щоб благословляли мобілізованих. Думаю, це буде приємно бійцям, вони повинні відчувати нашу підтримку і турботу.
На засіданні йшлося і про ухилянтів щодо яких порушено кримінальні провадження. Прокурор Збаразького району Василь Свергун наголосив, що якщо чоловіки одумаються і підуть служити, то справи не будуть передаватися в суд, їх закриють. Начальник Збаразького РВ УМВС України проінформував про доставку у військкомат чоловіків до яких застосовується примусовий привід. З 64 військовозобов’язаних, за словами головного міліціонера району, доставлено 55.
Під час шостої хвилі мобілізації з району мають мобілізувати 75 військовозобов’язаних. Голова РДА попросив військкомат підійти до цього питання виважено і не робити акцент тільки на працюючих, а зосередити увагу на безробітних, псевдо опікунах. – Ми безумовно маємо виконувати мобілізаційні плани, але, разом з тим, не забувати про життєдіяльність району, – зазначив Анатолій Качка. – Життя в районі не може бути паралізоване через те, що заберуть фахівців з тих чи інших галузей господарства.
Підбиваючи підсумки наради, Анатолій Качка зауважив, що потрібно постійно проводити роз’яснювальну роботу серед військовозобов’язаних та їх родичів, керівників підприємств, установ і організацій щодо необхідності безумовного виконання вимог законів України про проведення мобілізації, а також доносити інформацію про пільги, на які мають право учасники АТО та їхні сім’ї.
9 червня має відбутися наступне засідання ради оборони за участю силовиків, на яке запросять голів сільських рад, де найнижчі показники мобілізації або відбувається відвертий саботаж.

Світлана БОДНАР

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *