На території Вишнівецького палацу збирали гроші на тепловізор

Фестиваль народної ініціативи «Байда», який проходив у рамках благодійної акції «Для сина, для брата, для тата», відбувся на території палацу князів Вишневецьких минулої неділі, 7 червня. Організатори поставили перед собою подвійну мету − збір коштів на придбання тепловізора для земляка − бійця Українського добровольчого корпусу Правого сектора та відродження традиційного фестивалю української та козацької пісні «Байда».
Заходу сприяла чудова сонячна погода, тож людей зібралось чимало. Після молитви, під проводом духовенства, якою українці, зазвичай,розпочинають кожну важливу справу, привітали учасників свята представники місцевого самоврядування − голова районної ради Олексій Кондрацький та заступник селищного голови Вишнівця Євген Минзар. Євген Миколайович повідомив присутнім рішення виконкому селищної ради проводити фестиваль, пов’язаний з ім’ям славного лицаря України, відважного козака Байди Вишневецького, щорічно.
− Адже Байда Вишневецький належить до того покоління української еліти, − відзначив виступаючий,− яке сповна відчувало дух і прагнення свого народу. Завдяки його зусиллям український народ отримав своє могутнє та непереможне військо − Запорізьку Січ. Багато в чому саме завдяки Байді Вишневецькому з силою українського народу почали рахуватися як на сході чи півдні, так і на заході. Роль князя Дмитра особливо значима сьогодні, коли український народ знову зі зброєю у руках змушений відстоювати свою свободу, коли ми приходимо до висновку, що головною запорукою незалежності є сильна та боєздатна армія. Ми гордимося, що саме наша земля дала Україні могутнього лицаря та захисника, який своєю мужністю, своєю самопожертвою показав приклад багатьом поколінням українських патріотів. Сьогодні кожен з нас повинен відчути відповідальність за долю своєї держави, адже недаремно кажуть, що той народ, який н пам’ятає власної історії, приречений її повторити…
Виступи учасників пісенного фестивалю відбувались на імпровізованій сцені, спорудженій на подвір’ї Замкового палацу. Своє мистецтво демонстрували глядачам як місцеві аматори, так і гості з інших районів, міст України. Серед них − відомі виконавці − лауреат Всеукраїнських і міжнародних конкурсів Адріана Гарматюк, заслужений артист України Валерій Твін з Києва. Власну програму підготував народний хор «Зборівської козацької Січі» імені Івана Богуна − 11-развий дипломант Всеукраїнського фестивалю козацької пісні «Байда» (керівник Мирослав Довгань). Місцеві мешканці приязно зустріли і виступ народного аматорського гурту «Земляки» з Копичинець Гусятинського району (керівник Андрій Галонський).
Концертне дійство було насичене яскравими оригінальними танцювальними композиціями у виконанні місцевих художніх колективів, якими славиться Вишнівеччина. Вчергове порадували земляків юні учасники зразкового танцювального колективу «Орхідея» Вишнівецького будинку культури (балетмейстер Оксана Пілярчук), зразкового танцювального колективу «Візерунок» будинку культури с.Великі Вікнини (балетмейстер Наталія Гоюк), народного аматорського танцювального колективу «Пролісок» клубу с. Котюжини (балетмейстер Євдокія Загазей), танцюристи з Бутинської ЗОШ (керівник Оксана Пілярчук) та Старовишнівецької школи (балетмейстер Ірина Поліщук). Учні Вишнівецької школи та навколишніх сіл також демонстрували неабиякі вокальні таланти. Співали і солісти Вишнівецького МБК Любомир Кіт, заслужений діяч естрадного мистецтва України Оксана Пілярчук, народний аматорський чоловічий вокальний ансамбль Вишневецького МБК (керівник Віталій Ванжула), жіночий вокальний ансамбль Вишнівецького МБК (керівник Артем Кравець), вокальний гурт «Струни Вишнівця», Наталія Мазанович, Ірина Куницька, Інна Гупалюк, Віта Хмілевська та багато інших.
Збаразький РБК представляли тричі володар «Гран-прі Всеукраїнського фестивалю Микола Сосновий, володар Гран-прі Всеукраїнського фестивалю «Пісенні Медобори» Віта Максим юк, народний аматорський ансамбль народної музики «Збираж» (керівник Богдан Бобак), солісти Любов Шарко та Марія Вітенько.
Під час концертного дійства присутні мали нагоду побачити фрагмент лицарського бою у виконанні лицарського клубу «Збаразька дружина», що функціонує при Національному заповіднику «Замки Тернопілля» (керівник Тарас Леземезюк).
− Хочу подякувати, − відзначив начальник відділу культури Збаразької РДА Олег Гафткович, − усім учасникам, організаторам фестивалю. До його проведення долучилось чимало різних колективів, організацій, відділ культури РДА, в ініціативну групу входили Юлія Цимбалюк, Євгенія Качан, Оксана Пілярчук, представники Вишнівецької селищної ради, районного будинку культури. Хочу також подякувати співорганізатору фестивалю генеральному директору НЗ «Замки Тернопілля» Анатолію Маціпурі, який активно сприяє проведенню подібних заходів − у цьому переліку і фестивалі «Вареник-фест», «Капусняк-фест». Підтримали працівників культури у цих заходах також і директор ТОВ «Надія» Ігор Гуменний, начальник управління агропромислового розвитку РДА Олег Дрібніцов, директор Збаразького цукрозаводу Богдан Вороблевський.
Поки вирувало фестивальне дійство, діти мали змогу досхочу порозважатись на каруселях, гірках, взяти участь у різноманітних атракціонах, водночас разом з дорослими придбати товари, кошти від реалізації яких волонтери районного штабу національного спротиву збирали на тепловізор. Ініціатори даного ярмарку − подружжя Олена та Віктор Шевчуки, які є волонтерами вишневецької «філії» районного штабу національного спротиву, збирають і звозять допомогу воїнам, з учнями місцевого училища, школи плетуть маскувальні сітки. На ярмарок вони не лише зібрали різноманітні ручні вироби, які їм передали земляки, а й зорганізували кухарів − учнів місцевого ПТУ. Дівчата з волонтерських продуктів наготували каш, плову, вареників з капустою, канапок. Смачні наїдки продавали за символічну ціну, а виручені кошти збирали на потреби воїнів.
А ще вишнівчани виставили на продаж картини Світлани і Максимка Косинців з Луцька. Хлопчик, хворий на ДЦП, малює подушечками пальчиків з допомогою мами і виходять цікаві твори. А волонтери районного штабу національного спротиву зібрали роботи учнів 8-9 класів. − На кошти, − відзначила волонтер Іванка Гриців, − які нам передали учні ЗОШ №1, зароблені в акції «Маки пам’яті», ми закупили схеми для картинок, бісер і інші матеріали, і роздали дітям. Вони вишили чудові картинки, іконки. Наша юна волонтерка Настя Михальська разом з мамою Олею вишили тризуби. Вишивав , навіть хлопчик Володя Студінський із 9-го класу, він вишив Архангела Гавриїла. А дівчатка-художниці розмалювали маками каски, величезну гільзу, виготовили малюнки-обереги для воїнів, діти передали нам і власноруч виготовлені ляльки-мотанки, браслетки, інші сувеніри.
Кошти на потреби воїнів збирали і Правий сектор, волонтерська група магазину «Миротворець», тернопільська страйкбольна спільнота, яка працює інструкторами на військових вишколах. Хлопці спорудили тир. Кожен міг спробувати постріляти на мішенях з чотирьох видів автоматів − тактично-тренувальної зброї.
А для тих, хто цікавиться видами спорту, показові виступи влаштовували юні гирьовики зі Збаража − вихованці майстра спорту міжнародного класу Петра Багрія та Віталія Гуголя. Спортсмени виконували вправи поштовх, ривок, жонглювали.
Увечері молодь мала ще один приємний сюрприз − рок-концерт гуртів «Широкий лан» (м.Київ), «Залізний хрест» (м.Львів). Марини Круть (м.Хмельницький), «Фа Мажор» (м.Тернопіль) школи бойового гопака «Сварог» (м.Тернопіль).
Під час фестивалю, за інформацією координатора штабу національного спротиву Володимира Голоднюка, було зібрано 17600 грн. і 200 євро.
− Зібраної суми, − відзначив Володимир, − на тепловізор вартістю 3,5тис. доларів, звичайно не вистачило, але ми її оов’язково дозбираємо.

Ірина СИСКО

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *