• 11705468_873068406107194_5541237800511678271_o

Багаторічна сумлінна праця тренера Петра Короля знайшла визнання на державному рівні

Відомий у районі та далеко за його межами тренер з вільної боротьби − викладач Збаразької районної дитячо-юнацької спортивної школи Петро Євгенович Король напередодні Дня Конституції отримав приємний дарунок. Згідно з Указом Президента України №367/2015 від 27 червня 2015 року, йому присвоєно почесне звання «Заслужений працівник фізичної культури і спорту України». Вручив державну нагороду Петрові Королю голова Тернопільської ОДА Степан Барна 9 липня на подвір’ї Збаразького замку перед початком свого звіту за 100 днів роботи та презентацією стратегії розвитку області.

Багаторічна сумлінна праця Петра Євгеновича, завдяки якій підготовлено чимало майстрів спорту, кандидатів у майстри спорту, призера чемпіонату світу, не випадково знайшла визнання на державному рівні.

Адже з перших днів професійної діяльності, яку розпочав, ще будучи 20-річним студентом у 1979 році, і до сьогодні він жодної миті не зрадив свого життєвого покликання. Спершу був тренером у Вишнівецькому СПТУ-5, в університеті, а з 1980-го − наставник юних борців у Збаразький ДЮСШ. Навіть під час перерви − служби в Збройних силах − не полишав улюбленої справи – тренував збірну в Архангельську.

Коли довелось у свій час очолити відділ фізичної культури і спорту Збаразького виконкому, то і тут відданість спорту зіграла свою неабияку роль. Впродовж дев’яти років Збаразький  район тримав першість в області за спортивними досягненнями, а Петро Король  був нагороджений Почесним знаком Держкомспорту СРСР. Тоді район налагодив співпрацю у спортивній сфері зі Слівеном і Керменом (Болгарія), польським Немислувом. У Збаражі відбувались всесоюзні, республіканські турніри. У Незалежній Україні Петром Євгеновичем зініційовано проведення у нашому місті традиційних щорічних міжнародних турнірів з вільної боротьби, яких тренером зорганізовано уже 10, у жовтні планується − одинадцятий. Завдяки цим змаганням, куди з’їжджаються спортсмени з Німеччини, Польщі, Литви, Латвії, Росії, інших країн, збаразьких борців знають і поважають у Європі. А ще цьому у великій мірі сприяє постійна участь збаражан у турнірах, які проводять кращі борцівські клуби в Німеччині, Бельгії, Франції, Литві, Білорусі, Росії, Польщі, Словаччині, Чехії, Болгарії.

Тож, окрім спортивних досягнень наші борці намагаються здобувати для України  позитивний імідж, започатковувати і розвивати дружні стосунки із закордонними спортсменами, додаючи краплини миру у цей  неспокійний світ.

Словом, діяльність Петра Короля та його сина Євгена − призера чемпіонату світу з вільної боротьби −  давно вийшла з вузьких спортивних рамок, ставши своєрідною миротворчою місією і заслужено здобула визнання Президента України. Варто згадати читачам, що декілька років тому німці вручили Петру Євгеновичу Срібний знак Брандербурзької землі за вагомий внесок у розвиток спорту і зокрема, вільної боротьби.

Тож заслуги тренера визнані не лише мешканцями міста, батьками великої плеяди його вихованців, а й державними посадовцями в Україні і  Європі. Залишається побажати Петру Євгенович подальшої наснаги у праці, наступних здобутків у його потрібній людям праці та міцності фізичної і духовної на обраному шляху.

 

Поширити статтю:

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>