Збаражани налагоджують співпрацю з польською гміною Надажин

Минулої суботи голова райдержадміністрації Анатолій Качка та міський голова Роман Полікровський взяли участь в україно-польському форумі органів місцевого самоврядування «Регіональний вимір» на запрошення професора ТНЕУ, співорганізатора форуму Юрія Щербяка. Як розповів Анатолій Качка, основна частина заходу відбулася у Львові. Члени польської делегації гміни Надажин Мазовецького воєводства поділились своїм успішним економічним досвідом. З’ясувалося, що невеличка гміна (аналог нашого райцентру) з населенням всього 12 тисяч чоловік згідно з рейтингами економічного розвитку займає четверте місце у Польщі за рівнем доходів населення. Тут працюють понад тисяча суб’єктів господарювання, в тому числі філії відомих європейських та світових фірм.

У свою чергу Анатолій Качка розповів польській делегації, яку очолював голова управи гміни Надажин Януш Гжиб, про економічні, туристичні можливості Збаражчини, зазначив, що керівництво району намагається працювати на випередження, шукає інвесторів, пропонуючи їм вигідні економічні проекти, популяризуюючи туристичні об’єкти краю.

За словами Романа Полікровського, йому як міському голові цікаво й корисно було поспілкуватися з поляками стосовно досвіду адміністративно-територіальної реформи, адже наші західні сусіди уже успішно здолали шлях, яким нам лише належить пройти. Наслідком перемовин з керівництвом управи гміни стала домовленість про візит до Надажина української делегації з конкретними напрацюваннями та пропозиціями від місцевих підприємств та фірм, запланований на осінь.

Того дня польські гості здійснили поїздку туристичним маршрутом Тернопіль-Збараж-Вишнівець-Кременець. На Збаражчині польська делегація, яку супроводжували професор Юрій Щербяк, Анатолій Качка та Роман Полікровський, відвідали туристичні перлини краю − Збаразький замок та Вишнівецький палац. В органному залі Збаразького замку архітектор Юрій Вербовецький презентував делегації з Надажина проект реконструкції середмістя Збаража. Він вважає, що площа Ринок повинна стати візитівкою міста з європейським обличчям. Досягти цього буде нелегко, адже історична забудова центру Збаража, яка формувалася століттями, дуже постраждала внаслідок містобудівної політики радянської влади після Другої світової війни, метою якої було цілковите стирання історичного образу міста, його історичної ідентичності. На думку архітектора, відродження історичного центру Збаража збільшить туристичну привабливість нашого міста, щоб Збараж асоціювався в Україні та світі не лише зі збаразьким замком, а й з площею Ринок, яка матиме європейську ідентичність.

За словами Юрія Вербовецького, відновлення історичної частини Збаража − довгостроковий та довговартісний інвестиційно-соціальний проект, але це − інвестиції в майбутнє. Архітектор зазначив, що міська та районна влада підтримують реалізацію проекту, а також висловив сподівання, що його проект реконструкції середмістя Збаража зацікавить польських інвесторів.

Науковий працівник НЗ «Замки Тернопілля» Руслан Підставка провів для членів польської делегації змістовну екскурсію виставковими залами.

Оксана МОРГУН

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *