У Збаражі відбувся турнір пам’яті Героїв

Двадцять перший день народження Героя України Устима Голоднюка, який загинув на київському Майдані, у Збаражі відзначили районним турніром «Героям слава!» і присвятили його пам’яті земляків − Героїв Небесної сотні Устима Голоднюка та Назара Войтовича.
Змагання відбулись на центральному стадіоні «Колос» 12 серпня серед гирьовиків, волейболістів та футболістів, які з’їхались з усього району, незважаючи на тридцятиградусну спеку.
В урочистому відкритті змагань взяли участь голова РДА Анатолій Качка, голова районної ради Олексій Кондрацький, міський голова Роман Полікровський, батьки Устима та Назара.
Спершу, як годиться, присутні вшанували пам’ять Героїв хвилиною мовчання, а від імені учасників змагань була покладена корзина білих квітів на могилу іменинника − Устима Голоднюка.
Ведучий урочистостей − Володимир Курило, сказавши чимало добрих слів на адресу відважних молодих земляків, які віддали своє життя заради вільної і гідної України, підкреслив, що підростаюче покоління, наслідуючи їхній приклад, у своєму житті також мусить бути героями, дбати про рідну Україну і її єдність.
Мама Устима − Ірина Володимирівна − додала, що її син тішитиметься, споглядаючи з Небес, як молоді люди гартують себе спортом, адже сам був палким прихильником спортивного способу життя.
− Займатися спортом, − відзначила мати Героя, − це як боротися за правду. Це вимагає великих зусиль, долання перешкод, але їх треба долати.
Анатолій Качка у своєму виступі, вітаючи юних спортсменів, наголошував, що турнір, який обов’язково стане традиційним, буде не лише спортивним дійством, а має бути свідченням глибокої шани до Героїв, які віддали життя за гідність рідного народу.
− Ці змагання, − наголошував у своєму зверненні до спортсменів Олексій Кондрацький, − повинні утверджувати, розвивати дух патріотизму, нагадувати, що ці Герої гинули за мирне небо над Україною за гідне життя співвітчизників.
Роман Полікровський закликав юнаків бути патріотами − такими як Устим і Назар, і відзначив, що усі вони, незважаючи на результати змагань, є переможцями, оскільки роблять добру справу в пам’ять мужніх земляків, чиї душі радіють цьому.
Отримавши низку напутніх слів від дорослих, юнаки та дівчата приступили до змагань, сповнені рішучості не спасувати перед суперниками та не піддатись виснажливій спеці. Мабуть, цей бойовий заряд і допоміг хлопчакам здолати усі випробування.
Змагання з гирьового спорту проводились у різних вагових категоріях. Серед наймолодших і найлегших (35-40 кг) переможцями стали Василь Грабовський та Максим Пік, які піднімали 12-кілограмові гирі.
Варто зауважити, що їхні ровесники виступають в основному з гирями 8 кг. Незважаючи на складні погодні умови та відсутність тренувань у літній період, хлопці виступили досить успішно.
У категорії 60 кг, виступаючи з 16-кілограмовими гирями, переміг Дмитро Рибак, а з 24-ками − Богдан Тольпа − срібний призер чемпіонату України.
У категорії 70 кг чемпіоном став Олексій Піпаш, який піднімав 16-ки, і перше місце у Григорія Василюка − чемпіона області серед дорослих, який піднімав 24-ки.
У категорії 80 кг перше місце серед тих, хто виступав із 16-кілограмовими гирями − у Михайла Локотя.
У категорії 90 кг з 24-ками виступив Роман Баланюк. − Срібний призер України серед юнаків і Володимир Дишкант − бронзовий призер чемпіонату України серед дорослих.
Досвід Володимира дозволив йому перемогти молодшого колегу.
− Участь у змаганнях трьох призерів України, − відзначив тренер Доброводівської ДЮСШ ФСК «Колос» Петро Багрій, − свідчить про їх престижність та, сподіваюсь з часом набуватимуть ще більшої популярності.
У змаганнях з волейболу взяли участь п’ять команд, серед них перше місце вибороли команда №1 з Вищих Луб’янок (тренер − викладач Доброводівської ДЮСШ ФСК «Колос» Ігор Боднар).Друге місце − у збірної Збаража (керівник Дмитро Рудюк. Третє місце посіла збірна Залужжя (керівник Богдан Іваськів), четверте та п’яте місця відповідно зайняли волейболісти з Кретівець та команди №2 В.Луб’янок.
Найбільш масовими були змагання з міні-футболу. В них взяли участь 3 команди ДЮСШ освіти − молодшої вікової групи (2002, 2003 р.н. та дівчат) і 9 команд у спортсменів 1999-98 р.н. і молодших. Серед молодшої групи перше місце зайняла команда учасників 2002 р.н., друге − дівчата, третє − спортсмени 2003 р.н.
Старші учасники були розділені на три групи. У фінал вийшли − збаразька «Дружба», команди Максимівки та Доброводів.
Переможницею стала команда «Дружба» Доброводівської ДЮСШ ФСК «Колос» (тренер Володимир Курило). Срібні медалі отримала команда з Максимівки (тренер Семен Гасай), бронзові нагороди дістались команді з Доброводів (тренер ДЮСШ ФСК «Колос»Роман Рудник).
У нагородженні призерів взяли участь представники влади та батьки Устима Голоднюка.
На змаганнях представили свої футбольні команди також с.Колодно, с.Н.Луб’янки, смт.Вишнівець, ДЮСШ освіти, ФК «Збараж».

Ірина СИСКО

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *