У Збаражі готуватимуть курсантів для військових вузів

Першого вересня у Збаражі урочисто відкривали новий навчальний заклад. На базі професійно-технічного училища №25, віднині функціонуватиме ДНЗ “Тернопільський професійний коледж з посиленою військовою та фізичною підготовкою”. На разі у закладі навчається більше 300 учнів і з них – 131 курсанти. Заклад перепрофілюється і готуватиме спеціалістів-офіцерів передовсім для Збройних Сил України. Серед курсантів є вихованці Коропецького військового ліцею, а також учні, які закінчили 8-й та 9-й класи.  Учні, які навчалися у Збаразькому ПТУ-25 матимуть змогу закінчити навчання у закладі за тими спеціальностями на які вони поступали.
На урочистій лінійці серед святково вбраних студентів новоствореного коледжу найбільшу увагу привертали стрункі хлопці та дівчата у військових одностроях. Юні курсанти як ніколи зібрані та піднесені уважно слухали настанови та побажання від присутніх гостей, священика, бойових офіцерів, представників влади, викладацького складу. Урочистості розпочалися з молебню який відслужив настоятель церкви Різдва Христового, що у Збаражі, отець Богдан Болюх. Священик привітав курсантів та студентів новоствореного закладу і побажав їм Божого благословення, успіхів у навчанні та щедро окропив усіх присутніх свяченою водою.
Голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна у своєму привітанні зауважив, що не випадково такий патріотичний заклад відкривається саме на Збаражчині, батьківщині Героїв Небесної сотні Устима Голоднюка, Назара Войтовича, загиблих воїнів-героїв АТО Андрія Чабана, Сергія Долгіх, Тараса Михальського, Василя Борисевича та багатьох інших, які нині зі зброєю в руках захищають нашу країну на Сході. Загалом, Тернопільщина віддала життя 62 своїх найкращих синів, заради того, щоб мир і спокій стали невід’ємними атрибутами нашого життя, навів сумну статистику керівник області.
Він наголосив, що рано чи пізно, нам вдасться побороти корупцію та кардинально змінити нашу державу на краще. Процес розпочато і саме молодь є рушійною силою майбутніх перемін. – Те, що ми започаткували військовий коледж є добрим почином відродження військової справи в області, – зазначив Степан Барна.

Голова ОДА запевнив слухачів коледжу, щоб вони не сумнівалися в тому, що після навчання отримають роботу, зможуть сповна самореалізуватися. –Держава потребує мужніх, сміливих, мудрих та високопрофесійних офіцерів, саме такі кадри виховуватимуть у стінах новоствореного закладу. Переконаний, що Тернопільщина пишатиметься сьогоднішніми курсантами, як пишається сьогоднішніми бійцями АТО.  9 вересня буде рік, як у Тернополі відродили 44 артилерійську бригаду, яка нині нараховує три з половиною тисячі військових, дві тисячі яких виконують свій священний обов’язок захищаючи рідну землю від Станиці Луганської до Лисичанська, – наголосив Степан Барна.

Голова ОДА також подякував батькам курсантів за їх не легкий, зважаючи на ситуацію країні, але напевно найринциповіший вибір, за те що їм вдалося виховати гідних синів та дочок України.
– Безумовно багато над чим ще треба працювати і владі, щоб забезпечити гідну матеріально-технічну базу коледжу, довести до ладу плац, гуртожиток, кухню і таке інше, але спільними зусиллями і наполегливою працею усього можна досягти вже в найближчій перспективі. Вірю в вас, вірю в Україну!, – зазначив він.
Директор департаменту освіти і науки Тернопільської ОДА Любомир Крупа звертаючись до курсантів провів історичні аналогії з різними епохами становлення українського війська від княжих часів до сьогодення, і наголосив, що відкриття у Збаражі військового коледжу, це ще один крок до відродження слави непереможного українського війська. – Український офіцер – звучить гордо. За цих майже два роки російської агресії усі переконалися в істинності цих слів. Майбутнє нашої армії за офіцерською елітою, а вона зараз стоїть перед нами, – підсумував свій виступ Любомир Крупа.
Голова Заразької РДА Анатолій Качка зауважив, що хоча наша держава зараз переживає не найкращі часи, та він переконаний, що хлопці і дівчата будуть пишатися тим, що були першими випускниками цього закладу. Він не має сумнівів і у їхньому блискучому майбутньому.
Вітав студентів коледжу і бойовий офіцер, учасник бойових дій, заступник голови спілки офіцерів України Ярослав Кравчук, він поділився із присутніми власними спогадами про те, як у 1983 році пройшовши Афганістан, вагався, чи варто йому поступати у військове училище, і як на все життя запам’ятав слова свого полковника: – В армію йдуть тільки сильні духом люди.

Хлопцям і дівчатам, які обрали для себе долю військових, офіцер побажав витримки, бути наполегливими та допитливими у навчанні, адже ті знання які вони отримають у коледжі згодяться їм не лише у війську, але й у цивільному, мирному житті.

Щоб не затримувати навчальний процес, урочистості були зведені до мінімуму, після двох пісень, присвячених українським воїнам, у виконанні студенток коледжу, директор військового закладу Василь Процик привітав усіх з початком нового навчального року та після спільного виконання Державного Гімну, запросив учнів до навчальних корпусів.

Наталка ПАРОВА

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *