З нагоди ювілейної дати біля Залужанської школи встановили фігуру Святого Миколая

Цьогорічний Першовересень для учнів та школярів Залужанської ЗОШ І-ІІІ ступенів – особливий. Двадцять п’ять років тому була відкрита і освячена нова будівля освітнього закладу. Загалом школа в селі була відкрита ще у 1897 р. До 1939 р. вона була початковою – один учитель навчав понад 40 учнів. У семирічку школу реорганізували у 1948-ому, а після добудови у 1964 році – стала восьмирічною. Теперішнє сучасне типове приміщення на 230 місць було за 7 місяців збудоване у 1990 році за кошти агрофірми ім. Богдана Хмельницького. Цій події директор школи Володимир Васильович Фецович завдячує тодішньому голові агрофірми ім. Б. Хмельницького Анатолію Козаку, його заступнику Володимиру Фецовичу та тодішньому першому секретарю райкому партії Василю Олійнику. У 1997 р. школу було реорганізовано у середню. У 2006/2007 навчальному році обладнано комп’ютерний клас. Того ж року у шкільному приміщенні створено і освячено капличку, яка нагадує кожному про існування святої сили, яка тримає нас на цій землі і застерігає , щоб жили в мирі та правді , за моральними принципами і законами. У 2011/2012 навчальному році за бюджетні кошти придбано шкільний автобус. На базі школи працює народознавчий музей-світлиця. За свою некоротку історію Залужанська школа здобула багато успіхів, досягла чимало перемог завдяки мудрості , талантам педагогів, дбайливості, працьовитості технічних працівників, розсудливості, організаторським здібностям директора школи.
Впродовж чверті століття поряд із освітянами та учнями – їхній незмінний духовний наставник отець Михайло Найко – настоятель церкви Преображення Господнього у селі Залужжя. Саме з його ініціативи на шкільне подвір’я повернули фігуру Святителя Миколая, яка стояла біля колишньої школи понад століття тому, а в радянські часи була побита і викинута на сільський цвинтар. Без голови і рук – такою її знайшли у заростях. Громада вирішила відреставрувати фігуру. Було зроблено це за кошти місцевої церкви. Київський умілець, який час від часу приїжджає до рідної домівки у Добриводи, Андрій Барановський взявся відновити втрачені деталі, а мешканець села колишній випускник школи Іван Равчак виконав напис церковно-слов’янською мовою. Образок Св. Миколая, який встановлений на задній стінці фігури, замовив і встановив за власний кошт підприємець Іван Крисоватий. Облаштування прилеглої території – справа рук працівників освітнього закладу під керівництвом директора Володимира Фецовича. Бруківку, бордюри, цемент для встановлення доріжки і східців безкоштовно виділив для доброї справи підприємець Ярослав Сенейко.
Минулого вівторка, 1 вересня, коли відзначали 25-річчя школи, отець Михайло Найко виконав чин освячення відреставрованої фігури та поблагословив шкільну родину на успішну навчальну працю. – Святитель Миколай, – зауважив духовний наставник, звертаючись до дітей,– зустрічатиме тепер вас, коли будете підніматися по дорозі до знань, як і школярів сто років тому і проситиме вас про молитву за тих, хто навчає і навчається. Школа не лише здобула престиж в районі, а й стала осередком духовності і молитви. Ця фігура проситиме вас про молитву , щоб не лише відкрились ваші серця до мудрості і знань, а разом з тим, щоб Святитель Миколай був покровителем для наших воїнів, які борються за Україну на Сході Батьківщини, щоб вони повернулися з перемогою до отчого дому живими і неушкодженими.

Ірина СИСКО

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *