• 1271778116_dnavision_forensic

Юстиція запроваджує електроне звернення та електрону петицію

 

 

Президент підписав Закон «Про внесення змін до Закону України “Про звернення громадян” щодо електронного звернення та електронної петиції».

Законом запроваджується подання громадянами індивідуальних та колективних звернень в електронній формі з використанням мережі Інтернет та засобів електронного зв’язку. Передбачено, що у такому зверненні, крім прізвища, імені, по батькові, місця проживання громадянина, викладення суті порушеного питання, також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

Законом також запроваджується можливість звернення громадян до Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів України та органів місцевого самоврядування шляхом подання електронної петиції через офіційні веб-сайти відповідно Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, органу місцевого самоврядування або громадського об’єднання, яке здійснює збір підписів на підтримку електронної петиції.

Законом передбачено вимоги до змісту петиції – в ній має бути викладено суть звернення, при цьому електронна петиція не може містити заклики до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганду війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, заклики до вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини. Відповідальність за зміст електронної петиції несе її автор (ініціатор).

Відповідно до Закону, електронна петиція має набрати відповідну кількість голосів на свою підтримку. Якщо вона адресована Президенту, Парламенту або Урядові, то має набрати не менш як 25 тис. підписів громадян протягом 3 місяців з дня оприлюднення. Вимоги до кількості підписів громадян на підтримку електронної петиції до органу місцевого самоврядування та строку збору підписів визначаються статутом територіальної громади.

У разі, якщо електронна петиція в установлений строк не набрала необхідної кількості голосів, вона розглядається як звернення громадян відповідно до законодавства.

Провідний спеціаліст Збаразького РУЮ О.П.Кобзар

Поширити статтю:

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *