Збаразькі курсанти урочисто поклялись бути вірними Україні

Жити, вчитись, працювати на користь українському народові, рідній Україні, на радість і втіху батькам, глибоко оволодівати знаннями, прагнути знайти гідне місце серед військових України, свято берегти, продовжувати і впроваджувати традиції, які виховували самовідданість борців за волю та щастя Українського народу, по-синівськи шанувати своїх батьків та вчителів, поважати їхню працю, боротися за зміцнення здоров’я власного та своїх друзів, вести здоровий спосіб життя, пам’ятати , що здоров’я людей – багатство нації, берегти честь коледжу, як найбільшу цінність, бути мужніми, дисциплінованими, наполегливо долати труднощі військового вишколу, керуватися у всьому і скрізь принципами християнської моралі, все робити , щоб у душах горів святий вогонь поривань до Бога, знань та України урочисто клялись своєю честю і совістю перед Богом, українським народом, вчителями, батьками, товаришами по навчанню курсанти Державного навчального закладу «Тернопільський професійний коледж з посиленою військовою та фізичною підготовкою» 14 жовтня , у свято Покрову Пресвятої Богородиці, День українського козацтва та запроваджений цьогоріч День захисника України.

Особлива для дев’яти десятків курсантів подія відбулась не лише в особливий день, а й в особливому місці – на подвір’ї Замкового палацу у Збаражі, овіяного козацькою славою та звитягою , символом багатовікової історії та боротьби українців за волю рідного народу. Мужніх та сильних юнаків та дівчат, які мріють пов’язати професійне майбутнє із військовою справою, приїхали привітати їхні батьки з різних куточків України, в тому числі із півдня та сходу, представники місцевої влади, учасники бойових дій, військові, члени районної організації Братства ОУН-УПА.
– Наш заклад унікальний, – відзначив директор коледжу Василь Процик, – перший в Україні, який не лише надаватиме робітничу професію, а й допомагатиме своїм вихованцям ставати військовими, виховуватиме справжніх майбутніх захисників України, які пам’ятають , шанують її героїчну історію боротьби із поневолювачами, знають сьогодення і готові захистити її майбутнє.
Щоб навчання та виховання курсантів проходило з Божим благословенням, молився разом з церковним хором настоятель храму Різдва Христового у Збаражі отець Богдан Болюх, який бажав юним постійного Покрову Пресвятої Богородиці, яка в усі часи охороняла українських захисників – від козаків , воїнів УПА до сьогоднішніх бійців. Від імені Збаразької районної державної адмадміністрації привітав винуватців події із серйозним кроком у їхньому житті голова РДА Анатолій Качка, який подякував хлопцям та дівчатам за обраний ними шлях захисника Вітчизни і висловив впевненість у тому, що завдяки такій молоді українська армія буде сильною, надійною і потужною. Приєднався до привітань і міський голова Роман Полікровський, побажавши курсантам такої незламності , сили духу у їхніх серцях, яку мали захисники України в усі часи, та йти по житті з патріотичною любов’ю до України.
Розділити урочисті хвилюючі миті з майбутніми воїнами прийшли ті , хто, як кажуть, встиг понюхати фронтового пороху. Заступник голови обласної спілки офіцерів України, учасник бойових дій в Афганістані полковник Ярослав Кравчук подарував коледжу воєнні трофеї та національний прапор , що побував у боях. Ще одне синьо-жовте полотнище, із автографами бійців 72-ої ОМБР , яка захищає Гранітне Донецької області, передав юним заступник командира батальйону цієї механізованої бригади майор Євген Фоменко. – Подарунки стануть першими експонатами майбутнього музею, який планують відкрити у навчальному закладі, – пообіцяв директор коледжу Василь Процик. Привітав майбутнє поповнення ЗСУ і заступник військового комісара Тернопільського обласного військового комісаріату підполковник Андрій Миськів.
Звертались до юних і засновник місцевої організації Братства ОУН-УПА Ярослав Перчишин, який висловив гордість за те, що в історичному Збаражі роститимуть майбутніх воїнів, закликав їх бути вірними Богу і Україні , гідними пам’яті Байди Вишневецького, Богдана Хмельницького, воїнів УПА, сьогоднішніх героїв захисників українського народу. А голова районної станиці Братства ОУН-УПА Ярослав Брега подарував навчальному закладу другий диск із записами виступів хору їхньої станиці та вручив грамоти окремим активним членам організації.
На завершення директор коледжу Василь Процик та його заступник з виховної роботи Олександр Рогов вручили грамоти курсантам, які уже встигли проявити себе у спорті та стати призерами змагань. Пісенні дарунки курсантам підготували студентка Тернопільського технічного університету, яка навчається на військовій кафедрі, Іванна Кіндрат, та музичний гурт воїнів-афганців «Інтер-контингент».

Ірина СИСКО

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *