Збаразькі правоохоронці готові до виборів

 

Вибори на Збаражчині відбудуться під пильним оком міліціонерів. Загалом по Україні до охорони правопорядку на виборчих дільницях та комісіях буде залучено сто тисяч працівників МВС .
Про завдання місцевих міліціонерів на виборчий період розповів в.о. начальника Збаразького РВУМВСУ в Тернопільській області Сергій Семенків.
– Який об’єм роботи доведеться виконувати нашим міліціонерам?
– Варто відзначити, що попрацювати доведеться у посиленому режимі, навіть при задіянні додаткових сил. На території району створено 38 територіальних, одна районна, одна міська та одна селищна, 35 сільських виборчих комісій , а також 75 виборчих дільниць – це об’єкти, для охорони яких буде залучено 113 осіб. Звичайно, такої кількості райвідділ не має, тому 70 правоохоронців прикомандирують нам з області.
– Які основні завдання виконуватимуть міліціонери?
– Основне завдання, яке перед нами стоїть – це охорона виборчої документації, правопорядок на дільницях, припинення злочинів і правопорушень, в тому числі, пов’язаних з виборчим процесом. Як тільки виборча документація потрапляє на дільницю, працівник міліції бере під охорону сейф ,у який її розміщують. У день виборів ми обстежуємо приміщення дільниці і територію навколо неї щодо наявності підозрілих предметів. Загалом особовий склад переводиться на посилений режим служби, збільшується кількість патрульних нарядів, слідчо-оперативних груп. Якщо голова комісії, який спостерігає за порядком у приміщенні для голосування, помітить якісь правопорушення і для їх припинення вважатиме за потрібне запросити міліціонера, тоді правоохоронець має право зайти у приміщення, і допомогти у наведенні ладу. В іншому разі правоохоронці знаходяться поза ним.
– Яку відповідальність нестимуть порушники виборчого законодавства?
– Можливо, дехто сподівається на те, що його неправомірні дії не потягнуть за собою ніякого покарання, але це далеко не так. Залежно від скоєного, зловмисник буде притягнутий до дисциплінарної, адміністративної або кримінальної відповідальності. У випадку адміністративного правопорушення доведеться заплатити штраф від 170 до 2500 грн , кримінальна відповідальність наступає у випадку перешкоджання здійснення виборчого процесу, незаконного виготовлення бюлетенів , підробки документів, що штрафується від 850 до 5100 гривень, до 4- ох років позбавлення волі. Навіть за незаконне винесення бюлетеня наступає кримінальна відповідальність , яка тягне за собою значні санкції, що може призвести до позбавлення волі. Підкуп виборців також може закінчитись позбавленням волі на три роки, як це передбачає стаття 160 Кримінального кодексу України. А ще кримінальна відповідальність настає при порушенні таємниці голосування, несанкціонованому знищенні документації , наданні неправдивих відомостей до реєстру виборців. Словом, жарти з законом погані.
– Завершальною ланкою вашої праці на виборах буде охорона заповненої документації під час транспортування її до місця призначення.
– Так, для цього уже розроблені маршрути, буде налагоджена схема зв’язку, тобто усе детально продумано, щоб цінний вантаж не зазнав ніяких пошкоджень і був надійно доставлений у кінцеву точку маршруту.
– Бажаємо вам вдало впоратись із поставленими завданнями.

Ірина СИСКО

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *