• DSC00556
  • DSC00535

У Старому Угринові встановили хрест з могили Степана Бандери

15 жовтня 1959 року в Німеччині агент КДБ Богдан Сташинський пострілом зі спеціального пістолета ампулами з ціаністим калієм убив Степана Бандеру. Лідера українських націоналістів поховали на мюнхенському цвинтарі “Вальдфрідгоф”. Біля величного білого кам’яного хреста завжди було багато квітів, горіли лампадки, тріпотіли на вітрі синьо-жовті та червоно-чорні прапори. Українські патріоти приїжджали на кладовище віддати шану Герою…
17 серпня 2014 року на могилі Степана Бандери було вчинено акт вандалізму — невідомі особи зруйнували надмогильний хрест та пошкодили саму могилу. Родина Степана Бандери прийняла рішення перевезти хрест на Україну, на родинне обійстя.
На початку червня цього року збарзький підприємець-автоперевізник Володимир Корнатий на прохання зятя Степана Бандери Андрія Куцана погодився перевезти своїм автотранспортом монумент на малу батьківщину Провідника. 30 червня хрест було доставлено в с. Старий Угринів. Після проведення впорядкувальних та будівельних робіт його встановлено на території історико-меморіального комплексу Степана Бандери.
15 жовтня, у роковини загибелі Степана Бандери, на його родинному обійсті зібралися жителі Угринова, голова Всеукраїнського Братства ОУН-УПА Богдан Борович, воїни ОУН-УПА, бійці АТО, представники влади — Івано-Франківської області та Калуського району, працівники державних структур, молодь. З нагоди події біля пам’ятника Степанові Бандері місцевий парох о. Ярослав відправив поминальну панахиду та освятив мармуровий хрест, який повинен бути для нас, українців, захистом від ворогів — видимих та невидимих, стверджувати віру, зміцнювати надію, спонукати бути благочестивими і готовими завжди відстоювати незалежність України.
Голова районної ради Василь Дзундза пригадав, як три роки тому разом із учнями шкіл району був у Мюнхені, вклонявся могилі Степана Бандери. Прикро, — зазначив, — що ще досі не перевилися сташевські. Але акт наруги над хрестом свідчить про те, що Степана Бандеру бояться і досі.
День, коли в Україну перевезли хрест з могили Провідника, — зауважила голова Калуської РДА Наталія Бабій, — назавжди залишиться історичним для всіх поколінь українців. І я вірю, що біля нього щодня будуть живі квіти, горітимуть свічки, адже Бандера вічно житиме в наших серцях”.
Цього дня було вручено багато подяк та грамот. Так, подяками голови районної ради відзначено Генерального консула України в Мюнхені Вадима Костюка, президента Українського інституту освітньої політики Андрія Гайдамаху, подружжя Куцанів (Андрій Куцан — зять Степан Бандери), приватного підприємця зі Збаража Володимира Корнатого, громадського активіста Ігоря Очкура, завідувача історико-меморіального музею Степана Лесіва, голову обласного координаційного комітету допомоги учасникам АТО Зіновія Шкутяка, учасника АТО Романа Давидюка. Вручити на обійсті Провідника української нації медалі “За оборону Маріуполя” своїм побратимам, бійцям 131-го окремого батальйону прибув заступник командира сотник “Ольжич”. Зі Збаража до Старого Угринова завітав народний самодіяльний хор Братства ОУН-УПА (керівник Роман Гевко), який виконав низку патріотичних пісень. Як розповів голова районної станиці Братства ОУН-УПА Ярослав Брега, під час транспортування Хреста з могили Степана Бандери до Старого Угринова його в містах Тернопільщини зустрічали сивочолі патріоти, політв’язні, репресовані, цілували святиню та відзначали потужну енергетику, яку вона випромінює.

За інформацією сайту газети «Вісті Калущини»

Поширити статтю:

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *