• DSC_0665
  • DSC_0661
  • DSC_0676
  • DSC_0677
  • DSC_0684

Збаражани голосували, бо прагнуть гідного життя

Цьогорічні місцеві вибори не можуть похизуватися високою явкою виборців. Трохи більше 50 % виборців міста та 60% району вирішили взяти у них участь. Можна шукати і знаходити різноманітні пояснення, але попри вічну епопею із недолугим реєстром виборців, очевидним є той факт, що люди, як електорат сильно розчаровані та зневірені у тому, що їхній голос у цій корумпованій державі, де немає довіри до жодного соціального інституту, буде чесно порахований і зможе вплинути на життя громади. З іншого боку усі ті, хто з року в рік ходить на вибори, залишаються оптимістами і переконані, що від їхнього голосу багато чого залежить. Спілкуючись із людьми при виході із виборчої дільниці, зарядилася цим оптимізмом сама. Люди скаржилися на недолуге виборче законодавство, яке змушує людину голосувати перш за все за партію, а вже потім за конкретного депутата, причому мусиш разом із вподобаним кандидатом вдоважок голосувати за увесь знеособлений партійний список. Збаражани вважають, що пропорційна партійна виборча система недосконала, і якщо на рівні виборів президента і парламенту вона ще більш-менш терпима, то для виборів міських, сільських, районних, обласних рад не годиться взагалі. Опитані люди вважають, що місцеві вибори для них набагато важливіші, оскільки безпосередньо стосуються їхнього життя. Виборці переконані, що на місцевих виборах вони мають більше можливості проконтролювати владу і впливати на неї.
Загалом голосування на дільницях відбувалося нормально, без жодних ексцесів. Голова ДВК №610360 Галина Фоміна вважає, що невисока активність виборців пов’язана із розчаруванням, багатьом людям важко розібратися у бюлетенях і у виборчому законі загалом.
Попри усі складнощі, які переживає наша країна, люди вірять у краще і в те, що вони цього покращення ще дочекаються на своєму віку. Вірить у краще та просить Бога про щасливу долю для України та її народу 91-річний збаражанин, ветеран війни Мирослав Бірковий разом із 85-річною дружиною Ганною. Сивочоле подружжя, незважаючи на свій поважний вік, регулярно бере участь у всіх виборах і закликає до активної життєвої позиції молодь.
Молоде подружжя Миколата Оксана Карп’яки прийшли на виборчу дільницю із своєю донечкою. Оленка, якій виповнився рік і чотири місяці, вперше допомагала батькам голосувати, кидаючи бюлетені до урни. Молоді люди зізналися, що проголосували за діючого міського голову Романа Полікровського і його команду, оскільки з його приходом до міської ради епоха занепаду Збаража скінчилася і почався розвиток і розбудова міста: постелили новий асфальт, тротуар, у парках встановили нові лавочки, дитячі майданчики, навели лад на центральному цвинтарі, розчистили від заростей і хащів старе єврейське кладовище, парк Бурляя.
Голосувала за діючого мера та його команду і 39-річна Оксана Поліневич. Жінка сама неодноразово працювала членом виборчої комісії і також відмітила ті позитивні зрушення в місті, які відбулися за час головування Романа Степановича, особливо з благоустрою Збаража.
66-річний Сергій Каменярський теж підтримав нинішнього очільника міста, бо за півтора роки перебування його на посаді почалися якісні зміни, яких неможливо не помітити. Місто стало чистішим, охайнішим і затишнішим. Пан Сергій оптимістично налаштований, закликає рухатися вперед і позбуватися радянщини в державі та викорінювати її зі своєї душі.
Підприємець Дарія Олексюк регулярно бере участь у виборах, була членом і головою комісії. Жінка також очікує змін, щоб в нашій державі молодь була забезпечена роботою, а пенсіонери – гідною пенсією
Про підвищення пенсії мріє і мешканка вулиці Острозького, 83-річна Марія Гіпська. Пенсіонерка незважаючи на поважний вік, активно цікавиться політикою і переживає за майбутнє держави. Жінка теж хоче бачити місто квітучим, з гарними дорогами, а ще хоче щоб в державі нарешті навели порядок.

Наталка ПАРОВА

Поширити статтю:

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *