• DSCN2174
  • DSCN2206
  • DSCN2167
  • DSCN2201
  • DSCN2188

В Іванчанах вшанували усіх борців за волю України

З великою шаною, любов’ю та патріотизмом Іван чани відзначили свято Покрови Пресвятої Богородиці, День захисника України, День українського козацтва та 73-ю річницю створення УПА.
Жителі Іванчан пишаються своїми односельчанами, які віддали своє життя за незалежність України у різні роки, тими, які сьогодні примножують славу нашої держави, відстоюють її територіальну цілісність і незалежність в зоні АТО, борються, щоб на нашій землі панували мир, злагода і добро.
В 1939 році в Іванчанах були численні репресії над людьми за участь у повстанні проти більшовиків. За неповними даними, від лютого 1940 року і до червня 1941 року за приналежність до ОУН було розстріляно, засуджено і вивезено на Далекий Схід та Сибір 30 осіб з Іванчан. За період 1944-1951 рр. було заарештовано, засуджено та вивезено 41 жителя с.Іванчани, учасників та симпатиків ОУН-УПА.
Під час Другої світової війни багато жителів села брали участь у боях проти німецько-фашистських загарбників.
Вечір «Уклін живим − загиблим слава». Розпочався Молебнем, який відправив отець Пилип. У спільній молитві присутні вшанували пам’ять усіх, хто загинув за волю України.
Теплими та щирими словами ведучі привітали присутніх і зокрема захисників України, учасників АТО Василя Будника, Володимира Простака, Ігоря Наконечного, Юрія Коника і від імені всієї сільської громади подякували за їхню відвагу, мужність та героїзм. А в дарунок для них лунали пісні.
Аматори сільського клубу та учні школи славили нашу Україну та її героїв, легендарних воїнів УПА, козаків, виконуючи стрілецькі та повстанські пісні, а також прославляли Покровительку небесну − Матір Божу, яка є матір’ю і заступницею усіх українців на всі часи.
Так, у виконанні чоловічого вокального ансамблю сільського клубу у складі Василя Фейцарука, Володимира Семенюка, Андрія Воскобійника, Івана Шульгана, Григорія Кокала (керівник Надія Шатравська) прозвучала низка повстанських та стрілецьких пісень «Там десь далеко н Волині).
Порадував глядачів своїм вокальним виступом семикласник Павло Гаврилюк.
Патріотичні та духовні пісні звучали також у виконанні вокального ансамблю «Галичанка».
Тетяна Сторож емоційно прочитала вірш «Свята заступнице! Пречиста Діво».
Найменшими учасниками були учні 4 класу місцевої школи, які розказували вірші і заспівали пісні «Зірвалася хуртовина», «О, Україно». Доповненням до змістовного заходу була книжкова виставка літератури, присвячена героям визвольних змагань «провідники буремної доби».
Ведучими масового заходу були Надія Воло щук та Світлана Шафранська. Організували та провели вечір зав.клубом Надія Буднік, вчитель музики Надія Шатравська, бібліотекар Іванна Пожарнюк разом з учнями сільської школи та активними учасниками місцевої громади.
Спонсором вечора було фермерське господарство АГРО-САБ.

За інформацією бібліотекаря
Іванни ПОЖАРНЮК

Поширити статтю:

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *