• DSC_0100
  • DSC_0173
  • DSC_0117
  • DSC_0153
  • DSC_0103

У Збаразькій першій школі фінішував патріотичний фестиваль

 

5 листопада у першій збаразькій одинадцятирічці відбувся фестиваль-конкурс патріотичної пісні, прози та поезії, творів образотворчого мистецтва «Свята Покрова». У післяобідню пору в старенькому спортзалі школи, охайно прибраному та тематично прикрашеному стендами з дитячими малюнками та величезними синьо-жовтими фанами, які обрамляли імпровізовану сцену, проходив шкільний фестиваль. Зал був переповнений галасливою шкільною братією, вчителями та батьками конкурсантів.
Програма фестивалю була цікавою та насиченою різножанровими номерами. Учасники відповідально поставились до виступів, досконало продумавши свій образ та навіть одяг. Усі конкурсанти були, якщо не у вишиванках, то обов’язково в їхньому одязі були синьо-жовті барви чи елементи вишиття. Школярі чуттєво та пристрасно декламували вірші та уривки з прозових творів, як сучасників, так і знакових авторів патріотичного слова. В українському строї та квітчастому віночку найменша учасниця свята Катруся Бойчун прочитала вірш «Я маленька україночка» і заспівала пісню «Грає сонце в чистих водах». Арсен Борейко для свого виступу обрав пророчі і завжди актуальні вірші Тараса Шевченка, продекламувавши уривок із поеми «Чернець». Марія Ничай чуттєво прочитала «Молитву» сучасної поетеси Мар’яни Верлей. Вірш «Про козаків» прозвучав у виконанні Діани Гвязди. Сучасну тематику визвольної боротьби українського народу розвинула у своєму виступі Юлія Каплан, продекламувавши твір «До річниці Революції Гідності».
Левова частина поетичних творів була присвячена і надзвичайно болючій для кожного українця темі війни на сході України і героїв, які ціною свого здоровя і життя самовіддано захищають мир і цілісність нашої держави в зоні АТО. У виконанні Марти Сокальської прозвучав вірш «У вирій полетіли знов лелеки», а Ольга Івасик зачитала «Лист бійцям АТО». Та чи не найбільше вразив своїм змістом вірш «Кажуть, я ангелом став на цім світі», прочитаний Андрієм Кравчуком, емоційно збуривши серця і душі кожного слухача. А у виконанні шкільного ансамблю «Барвінок» на спомин про загиблих героїв пролунала щемлива пісня «Спіть, хлопці, спіть». Шкільна поетеса Ірина Опацька представила на розсуд публіки свій щойно написаний вірш «Мрії воїна АТО».
Окремої подяки та найкращих слів заслуговують талановиті й голосисті вокалісти і хор, якими направду може пишатися перша школа. У виконанні шкільного хору, який відкривав концертну програму фестивалю державним славнем України, прозвучали пісні «Перлина України», «Діти України». Ірина Кузик заспівала пісню «Немає України без калини», а у виконанні Іванни Панасик пролунали пісні «Герої не вмирають» та «Прошу Тебе, Господи, благослови!» Юлія Волошин сольно та в дуеті з Катериною Попельовською заспівала пісні «Україна – рідний край» та « Ми – Україна». Спільне бажання усіх присутніх, яке вже другий рік, як мантра-заклинання пульсує в серці і розумі кожного українця, озвучила Анастасія Попельовська у пісні «Хочу жити без війни».
На завершення фестивалю усі учасники та організатори дійства отримали грамоти і слова вдячності від директора школи Оксани Богатюк.

Наталка ПАРОВА

Поширити статтю:

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>