Мешканців Збаражчини запршують у військову службу правопорядку

У перевагах військової служби за контрактом уже переконалися ті, хто вирішив реалізувати себе у війську. Це й високе грошове забезпечення, ціла низка пільг, соціальний захист, медичне обслуговування.
Ми поспілкувалися з начальником Тернопільського зонального відділу військової служби правопорядку полковником Іваном Бугаєм, щоб з’ясувати, які «плюси» служби у цьому формуванні та що воно собою являє.
Іван Тарасович − наш земляк, уродженець с.Романове Село. Після закінчення військової кафедри Львівської політехніки присвятив своє життя службі у Збройних Силах. Служив у Забайкаллі. У 1990 році повернувся на батьківську землю, у 1992 році прийняв присягу на вірність Україні. Служив начальником Хмельницького зонального відділу військової служби правопорядку. На початку цього року очолював військову комендатуру у Сєверодонецьку Луганської області, який знаходиться у зоні проведення антитерористичної операції. На військову комендатуру покладені обов’язки контролювати правопорядок у місті, співпрацювати із правоохоронними органами та місцевою владою, за необхідності надавати конвой для супроводу.
− Іване Тарасовичу, які функції виконує військова служби правопорядку?
− Це спеціальне правоохоронне формування у складі Збройних Сил України, призначене для забезпечення правопорядку і військової дисципліни серед військовослужбовців ЗСУ у місцях дислокації військових частин, у військових навчальних закладах, установах та організаціях, військових містечках, на вулицях і в громадських місцях. Також це формування призначене для запобігання злочинам та іншим правопорушенням у ЗСУ, для захисту життя, здоров’я, прав і законних інтересів військовослужбовців, працівників Збройних Сил України, для захисту майна ЗСУ від розкрадання, для участі у протидії диверсіям та терористичним актам на військових об’єктах.
− Слід розуміти, що військова служба правопорядку − це контрактна служба?
− Так, безумовно, і на наших службовців поширюються соціальні гарантії та пільги, передбачені законом для контрактників.
− Як щодо грошового забезпечення?
− Наразі воно становить від 5 тис.гривень, однак розглядається питання щодо значного підвищення грошового забезпечення для військовослужбовців з нового року. Якщо контрактника направляють у 3-місячне відрядження в зону проведення АТО, оплата збільшується вдвічі. Якщо людина має вищу освіту і працює за контрактом за спорідненою спеціальністю, то після 2-місячних курсів вона отримує звання молодшого лейтенанта і оклад від 5200 грн. До речі, під час служби за контрактом дуже зручно навчатися у вишах, адже, отримуючи належне грошове забезпечення, студент-заочник може сам оплачувати своє навчання, а після закінчення першого контракту терміном 3 роки військовослужбовці мають право на безкоштовне отримання заочної вищої освіти.
− Представників яких спеціальностей чи військовозобов’язаних яких звань передусім потребує ваша служба?
− Набираємо у першу чергу офіцерів запасу, тих, які служили у ЗСУ, які пройшли АТО. Є вакансії офіцерів, старшин, сержантів. Маємо потребу у водіях. Наразі у зональному відділі служать четверо мешканців Збаражчини, ще двоє незабаром поповнять лави військовослужбовців-контрактників. Хочу звернутися до моїх земляків вступати на контрактну службу у військову службу правопорядку. Ви будете мати можливість жити вдома і доїжджати на службу у Тернопіль (робочий день з 8 до 17 години). При потребі можна винаймати житло.
Про своє рішення служити у військовій службі правопорядку потрібно повідомити Збаразький райвійськкомат за адресою: м.Збаража, вул.Б.Хмельницького,22.
− Дякую за розмову.

Спілкувалася Оксана МОРГУН

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *