«Миколай про тебе не забуде»

Щороку напередодні Дня Святого Миколая ми бігаємо містом, спустошуючи крамниці у пошуках солодощів, мандаринів та більш коштовних подарунків для своїх дітей і близьких. Вранці 19 грудня з дитячою безпосередністю заглядаємо під подушки, із завмиранням у серці та у передчутті дива захоплено розпаковуємо подарунки. Обдаровувати найрідніших людей для нас вже давно стало звичкою, за якою ми забули істинну природу цього свята, а саме благодійність та жертовність по відношенню до бідних, немічних, чи, як зараз модно говорити, соціально незахищених верств людей. Адже згідно з історичними джерелами, Святий Миколай обдаровував саме тих людей, котрі перебували у складних матеріальних обставинах. Тому, коли наступного разу шукатимемо подарунки для рідних, згадаймо, може, поруч з нами живе людина, яка потребує нашої уваги та турботи, хоча б цього святкового дня.
Не забув Миколай і про Галю Чопик із Витківців. Дівчина нас зустріла на ганку просторої сільської хати і гостинно запросила до оселі. Всередині ідеально чисто та охайно, тут одинадцятикласниця Галя проживає разом із своєю бабусею, до речі, теж Галиною. Галя –  сирота, її мати померла від невиліковної хвороби коли Галинка була ще малою, батько позбавлений батьківських прав. В молодому віці помер і дідусь дівчинки. Бабуся Галина Опалюк усе життя присвятила сім’ї, жінка самотужки підіймала дітей, ставила їх на ноги. Після смерті матері Галі саме бабуся стала її опікункою і виховала свою онуку працелюбною та життєрадісною дівчиною. Попри усі трагедії, труднощі і випробування, котрі їм випали на життєвому шляху, вони не зламали Галин, не озлобили, а навпаки, зробили їх сильнішими та витривалішими. І це при тому, що Галина бабуся не один рік має серйозні проблеми із здоров’ям, дівчата самі давали собі раду, ґаздували не гірше за односельців.
Ось уже більше місяця, як бабуся нездужає, після того, як пораючись у хліві, вона впала і серйозно травмувалася, зламавши руку та сильно пошкодивши хребет. Жінка три тижні пролежала у лікарні, де за нею почергово доглядали Галя із сестрою, яка після заміжжя проживає окремо. Відтоді уся господарка і хатня робота лягла на плечі юної Галі. Кожного дня дівчина встає на світанку, о п’ятій годині ранку, щоб до початку уроків встигнути обійти господарку, нагодувати та видоїти корову, доглянути за лежачою бабусею, і скрізь моторна Галя встигає. Попереду у Галиної бабусі ще тривале лікування, зокрема і операція на зламаній руці.
Щоб якось підтримати та підбадьорити цих незламних жінок, 19 грудня до них у гості завітали голова Збаразької районної ради Світлана Боднар, депутат районної ради, директор ТОВ «Олишківецьке» Іван Пірог та депутат Зарудянської сільської ради Юлія Павлишин. Крім теплих слів вітань та солодощів, Іван Пірог передав Галі Чопик матеріальну допомогу від очолюваного ним підприємства.
У юної красуні неабиякі плани на майбутнє, дівчина дуже хоче навчатися далі. Маючи добре і чуйне серце, дівчинка обрала для себе дуже шляхетну професію медика. Галя хоче вступати до Кременецького медичного училища, щоб освоїти фах медсестри і допомагати людям. Так хочеться, щоб у ці сакральні передріздвяні дні, коли небеса відкриваються, вітаючи народження Божого Сина, у час, коли ймовірність чудес збільшується у геометричній прогресії, щоб диво сталося у житті і долі цієї світлої дівчини із Витківець.

Наталка ПАРОВА

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *