• 2_139115310037

Школи та дитсадки Збаражчини на карантині, масові заходи обмежено

З 18 по 22 січня в освітніх закладах Збаражчини за дорученням голови райдержадміністрації Анатолія Качки призупинено виховний процес, а також обмежено проведення масових заходів згідно із рекомендаціями начальника Головного управляння у Тернопільській області , щоб мінімізувати можливі епідемічні ускладнення, спалахи грипу та ГРВІ. До таких запобіжних заходів вдалися через те, що у 19 осіб Тернопільщини підтверджено наявність збудника пандемічного та сезонного грипу .
За інформацією начальника відділу охорони здоров’я Олега Щуцького, станом на 20 січня 2016 року рівень захворюваності на гострі респіраторно-вірусні інфекції в порівнянні в порівнянні з минулим днем знизився на 22,7%. Однак рівень захворюваності грипом на ГРВІ 18 січня 2016 року перевищив епідпороговий показник і станом на 21 січня становить 93,7 на 10 тис.населення при епідпорозі 62,3 на 10 тис.населення. Від початку року у лікувальні заклади району було госпіталізовано 44 особи з ознаками респіраторих інфекцій. Станом на 21 січня хворих, які знаходяться на штучній вентиляції легень, в районі немає. На щастя, випадків смертності від грипу на ГРВІ та їх ускладнень районі не було.
В лікувально-профілактичних закладах району введений посилений санітарно-епідемічний режим. В стаціонарних відділеннях лікарень заборонено відвідувати хворих. Лікувальні заклади забезпечені дезінфекційними засобами, засобами індивідуального захисту персоналу. В протиепідемічний період в районі проти грипу було вакциновано 112 осіб при плані 120. Станом на 21 січня дорослі хворі з ознаками гострих респіраторних інфекцій госпіталізують в інфекційний стаціонар, в недужих дітей – у відділення респіраторних інфекцій Вишневецької РКЛ та дитяче відділення Збаразької ЦРКЛ.
За словами Олега Щуцького, джерело вірусу – людина. Карантин та заборона на масові зібрання населення сприяє зниженню рівня захворюваності. Чим менше людей, тим менше шансів захворіти. Єдиним ефективним засобом, здатним вберегти організм людини від інфікування вірусами грипу є вакцинація, однак робити її необхідно за місяць до прогнозованого початку росту захворюваності.

Оксана МОРГУН

Поширити статтю:

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>