• DSC_0191
  • DSC_0208
  • DSC_0207
  • DSC_0230
  • DSC_0224

Депутати прийняли ряд програм та зміни до бюджету району

Пленарне засідання третьої сесії Збаразької районної ради сьомого скликання, яке провела голова районної ради Світлана Боднар, відбулося у понеділок, 25 січня. Депутати розглянули понад двадцять питань порядку денного, до якого було внесено і голосування щодо політичних звернень депутатського корпусу районної ради до Тернопільської обласної ради та Верховної Ради України.
Зокрема депутати підтримали пропозицію голови фракції партії ВО «Свобода» Назара Демчука звернутись до Тернопільської обласної ради щодо заборони погодження питання розміщення об’єктів електроенергетики (гідроелектростанції) вздовж річки Дністер, оскільки будівництво ГЕС вздовж цієї ріки може призвести не лише до порушення природоохоронного законодавства, а й створити низку екологічних та соціально-економічних проблем. Свободівці також підготували та отримали підтримку звернення до обласної та Верховної Ради відносно забезпечення належного фінансування медичних закладів у с.Максимівка та смт.Вишнівець, які відіграють важливу роль в охороні здоров’я населення району. Фракція Радикальної партії Олега Ляшка під керівництвом Ігоря Сисака закликала районних депутатів звернутись до депутатів Верховної Ради України з вимогою не голосувати за зміни до Конституції, які стосуються особливого статусу Донбасу, і які насправді узаконять діяльність окупантів, чий чобіт топче святу українську землю. Заява отримала одноголосне сприйняття усіма депутатами, присутніми в сесійній залі.
На пленарному засіданні депутати також проголосували за ряд програм, фінансування яких проводитиметься з районного бюджету впродовж кількох років. Зокрема була затверджена районна програма підтримки Збаразької районної комунальної газети «Народне слово» на 2016-2017 роки; Програма подолання дитячої безпритульності і бездоглядності на 2016-2018 роки; Програма соціальної підтримки малозахищених верств населення «Турбота» на 2016-2020 роки; Програма забезпечення пожежної безпеки Збаразького району на 2016-2018 роки; Програма профілактики правопорушень та боротьби зі злочинністю на території району на 2016-2018 роки.
Не вистачило голосів «за» Програмам підтримки Збаразького районного комунального радіомовлення та Збаразької районної комунальної кіновідеомережі.
Депутати затвердили угоди про надання субвенцій районному бюджету із бюджетів Залужанської, Колодненської, Гніздичненської, Кретівської, Киданецької сільських рад на потреби закладів освіти та охорони здоров’я.
Затверджені зміни до районного бюджету на 2016 рік, згідно з якими обсяг доходів загального фонду районного бюджету на 2016 рік збільшено на 25205292 грн. за рахунок освітньої та медичної субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам, іншої субвенції, переданої із загального фонду бюджетів Колодненської об’єднаної територіальної громади, Киданецької, Гніздичненської сільських рад. Відповідно збільшено обсяги видатків загального та спеціального фонду районного бюджету. Також було розглянуто і погоджено питання співфінансування проектів, що реалізовуватимуться у 2016 році за рахунок фонду регіонального розвитку. До переліку об’єктів, роботи на яких планується провести за рахунок фонду регіонального розвитку у 2016 році, увійшли спортзал ЗОШ І-ІІ ст. в с.В.Луб’янки, дах ЗОШ І-ІІ ст. у с.Синява, Великокунинецька ЗОШ І-ІІ ст., дах спортзалу ЗОШ І-ІІІ ст.в с.Ст.Вишнівець, дах Кобильської ЗОШ І-ІІ ст., Зарубинська ЗОШ І-ІІ ст., дошкільний заклад «Росинка» с.Романове Село, адмінбудинок с.Новики, реконструкція насосної станції в селищі Вишнівець. Загальна сума надання коштів для фінансування − 12604, 893 тис.грн., сума для співфінансування − 1478,4 тис.грн.
Черговим своїм рішенням депутати встановили вартість харчування однієї дитини у міських, селищному, сільських дошкільних навчальних закладах району в розмірі 16 гривень в день. Батьківська плата у міській місцевості становитиме 60% від цієї суми, у сільській − 40%. Також встановлено категорії дітей, які звільняються від сплати за харчування у 100-відсотковому чи 50-відсотковому об’ємі.
Було знято з порядку денного питання про передачу у власність територіальної громади Збаража будинку спільної власності територіальних громад сіл, селища, міста Збаразького району за адресою Грушевського,18.
Депутати затвердили список народних засідателів Збаразького районного суду.
Також внесено доповнення до рішення районної ради від 11.12.2015 р. «Про президію Збаразької районної ради» у зв’язку з введенням до її складу Ігоря Романовича Сисака − керівника та уповноваженого представника фракції «Радикальна партія Олега Ляшка» у Збаразькій районній раді.
На сесійному засіданні оголошено про створення у районній раді фракції партії «Добрий самарянин». Її керівник та уповноважений представник − Юлія Цимбалюк.
На завершення роботи депутати внесли доповнення до плану роботи Збаразької районної ради сьомого скликання на 2016 рік та виступили з різних питань. Присутній на засіданні голова РДА Анатолій Качка закликав депутатів працювати над вирішенням питань заздалегідь перед сесійним засіданням, вивчати суть справи, вносити слушні пропозиції, щоб робота у залі була чіткою, плідною і конструктивною, а не зводилася до з’ясування стосунків і звинувачень один одного.
Володимир Кравець із фракції партії «Добрий самарянин» висловив претензії авторам розрахунків вартості реконструкції очисних споруд у Вишнівці, вважаючи суму завищеною, депутат від партії «Батьківщина» Олексій Кондрацький висловив свої підозри щодо переслідування членів їхньої партії зі сторони владних структур, керівник управління держветмедицини в Збаразькому районі Ярослав Кучма просив у депутатів загострити увагу на вирішенні проблеми, яка склалася у зв’язку з поширенням в районі захворювання на сказ тварин, що несе небезпеку і людям.
Найгірше те, що лікувати тих, хто захворів − нічим, тому слід негайно шукати шляхи виходу з критичного становища.
У відповідь депутат районної ради − директор департаменту охорони здоров’я Тернопільської ОДА Володимир Богайчук роз’яснив, що відповідна вакцина раніше закуповувалася в Росії, тепер її звідти не беруть, а та, яку можна придбати в інших країнах, в Україні не сертифікована.  Днями цю неузгодженість має виправити Міністерство охорони здоров’я України.

Ірина СИСКО

Поширити статтю:

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>