• DSC_0002

Пора реєструватись для участі в ЗНО-2016

З першого лютого розпочалась процедура реєстрації майбутніх учасників зовнішнього незалежного оцінювання якості знань. Про особливості цьогорічного ЗНО ми розпитали у завідувача Збаразького районного методичного кабінету Віктора Дмитровича Бартошинського.
Вікторе Дмитровичу, нагадайте читачам газети «Народного слова», що потрібно знати майбутнім абітурієнтам відносно ЗНО.
− Як і в попередні роки, основним критерієм відбору до вищих навчальних закладів залишаються результати зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Для участі в конкурсному відборі прийматимуться сертифікати ЗНО з трьох предметів. Обов’язковим конкурсним предметом залишається українська мова та література. Інші два визначаються вишем, або обираються вступником з переліку, запропонованого вищим навчальним закладом, сертифікати ЗНО необхідно буде подавати лише ті, що видані у 2016 році.
− Що змінилось у проведенні зовнішнього незалежного оцінювання цього року?
− Особливістю проведення цьогорічного ЗНО є те, що для всіх випускників загальноосвітніх навчальних закладів 2016 року результати з української мови і літератури зараховуватимуться як оцінки за підсумками державної підсумкової атестації, що визначатимуться на основі кількості балів, набраних за виконання завдань лише з української мови. Також як результати ДПА зараховуватимуться результати складання тестів із математики або історії України (період ХХ – початок ХХІ століття).
Цього року під час проведення ЗНО всі тести будуть однорівневими, практику використання поглиблених тестів поки що призупинено.
Загалом, учасники ЗНО зможуть скласти не більше чотирьох тестів з переліку, до якого включено 12 навчальних предметів: українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, а також англійська, німецька, французька, іспанська та російська мови. Основну сесію ЗНО буде проведено з 5 травня до 17 червня, додаткову – з 14 червня до 4 липня 2016 року.
– Відомо, що для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні необхідно наперед зареєструватись. Як це зробити у цьому році?
− З першого лютого за допомогою спеціальної програми, розміщеної на офіційному сайті Українського центру оцінювання якості освіти testportal.gov.ua, охочі взяти участь у ЗНО можуть сформувати та роздрукувати бланк реєстраційної картки. Особи, які не мають змоги зробити це самостійно, можуть звернутися до пункту реєстрації. Для випускників ЗНЗ 2016 року пункти реєстрації створено за місцем їхнього навчання.
Після оформлення реєстраційної картки майбутній учасник ЗНО має сформувати комплект реєстраційних документів. Реєстраційні документи випускники ЗНЗ 2016 року подають до закладу, в якому навчаються. Випускники минулих років та учні (слухачі, студенти) професійно-технічних, ВНЗ надсилають пакет реєстраційних документів на адресу регіонального центру, вказану в контрольно-інформаційному листі. Реєстраційні документи бажано надсилати рекомендованим листом.
Особа, яка успішно пройшла реєстрацію, отримає від регіонального центру сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання, інформаційний бюлетень та реєстраційне повідомлення учасника ЗНО. Ці документи будуть надіслані випускникам ЗНЗ 2016 року за адресою закладу, де вони навчаються. Випускникам минулих років та учням (слухачам, студентам) професійно-технічних, ВНЗ – за адресою, вказаною під час реєстрації.
Після реєстрації для кожного учасника зовнішнього оцінювання на офіційному сайті Українського центру оцінювання якості освіти буде створена інформаційна сторінка, доступ до якої здійснюватиметься за номером Сертифіката та PIN-коду.
Реєстрація завершується 4 березня, а зміни до реєстраційних даних можна вносити до 18 березня 2016 року.
Заявнику може бути відмовлено в реєстрації для участі в зовнішньому оцінюванні, якщо:
- не надано документи, що підтверджують достовірність інформації, зазначеної в реєстраційній картці;
- відповідно до вимог законодавства заявник не має права на реєстрацію для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні;
- надано недостовірну інформацію;
- надіслано реєстраційні документи після завершення встановленого строку реєстрації (перереєстрації);
- неналежним чином оформлено документи, необхідні для реєстрації.
Зараз ми стараємось зробити все, щоб таких випадків у нас не було.
− Що для цього вже зроблено?
− З керівниками навчальних закладів на нарадах – семінарах опрацьовано усі нормативні документи, що регламентують проведення ЗНО. Районною державною адміністрацією видано розпорядження, відділом освіти – відповідний наказ, керівниками навчальних закладів призначено відповідальних за формування пакетів реєстраційних документів, випускники шкіл району взяли участь в онлайн-конференції, проведеній Івано-Франківським регіональним центром оцінювання якості освіти, від цього центру класні керівники і старости випускних класів отримують СМС- повідомлення про всі етапи ЗНО. Відповідальним за ЗНО в районі постійно ведеться роз’яснювальна робота та надається методична допомога з питань реєстрації та підготовки до ЗНО-2016, проведено навчання відповідальних у навчальних закладах. Також почалась непроста робота з підбору і підготовки персоналу ЗНО, який необхідно оновлювати через збільшення тестувань на базі нашого району.
Серйозною підготовкою абітурієнтів до ЗНО є участь у пробному тестуванні, головною метою якого є відтворення умов та технології проведення ЗНО для психологічної підготовки майбутніх абітурієнтів до участі у зовнішньому незалежному оцінюванні і проводиться воно з дотриманням процедур і технології проведення ЗНО в 2016 році.
Випускники нашого району традиційно беруть активну участь у пробному тестуванні і в цьому році зареєструвалось більше 200 випускників шкіл Збаражчини.
Пробне тестування буде проводитись у Збаразькій загальноосвітній школі №2 другого квітня 2016 року з української мови і літератури, 9 квітня 2016 року – історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської мови, німецької мови, французької мови.
− Де абітурієнти нашого району проходитимуть тестування?
− Освільки результати складання тестів із української мови і літератури, математики або історії України зараховуватимуться як результати державної підсумкової атестації, тестування з цих предметів відбуватиметься у нашому районі на базі Збаразької загальноосвітньої школи №2, тестування з усіх інших предметів учасники ЗНО Збаражчини проходитимуть у школах міста Тернополя.
− У які терміни проводитиметься ЗНО?
− Те, що з частини предметів ЗНО об’єднано з державною підсумковою атестацією, впливає і на терміни його проведення. Тестування з української мови і літератури відбудеться 5 травня, з математики – 11 травня, історії України 13 травня. Результати з цих предметів планується оголосити до 26 травня. Тестування з інших предметів відбудеться після завершення навчального року у такі терміни: російська мова  –3 червня, іспанська мова – 6 червня, англійська мова – 7 червня, німецька мова – 8 червня, французька мова – 9 червня, біологія – 10 червня, фізика –13 червня, географія – 15 червня, хімія – 17 червня.
Консультації з питань, які стосуються підготовки і проведення зовнішнього незалежного оцінювання, можна отримати в навчальних закладах І-ІІІ ступенів та районному методичному кабінеті за телефоном 2-11-24.
− Спасибі за актуальну і вичерпну інформацію.

Розмовляла Ірина СИСКО.

Поширити статтю:

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>