Героїв Небесної сотні у першій школі вшанувалим флешмобом

Вже другий рік поспіль, у ці скорботні дні (18-20 лютого), коли на Майдані відбувалися наймасовіші вбивства та розстріли мирних мітингувальників, що стало кульмінацією Революції Гідності, у всіх куточках нашої держави проходять різні заходи, в яких поминають тих юних і світлих людей, завдяки священній самопожертві котрих був зламаний хребет режиму Януковича, і ми як нація отримали шанс на інше життя. Криваву плату заплатила і Збаражчина, пожертвувавши на вівтар Революції безцінні життя двох своїх найкращих синів Назара Войтовича та Устима Голоднюка.

19 лютого у фойє першої збаразької одинадцятирічки, де облаштована символічна дошка пам’яті Героям Небесної сотні, відбувся тематичний флешмоб «Вони тримають небо», присвячений вшануванню подвигу відважних майданівців, серед котрих двоє – Устим Голоднюк та Назар Войтович – наші земляки, збаражани.
Вшанування героїв у ЗОШ №1 розпочалося вранці  у шкільній капличці спільною молитвою, яку провадив настоятель церкви Христового Воскресіння отець Олексій Боднарчук. В полудень з хвилини мовчання поминальні заходи продовжилися флешмобом, у якому взяли участь учні четвертих, п’ятих, шостих і восьмих класів школи. Усі діти були у вишиванках та патріотичних прикрасах. У приміщенні фойє школи перед дошкою пам’яті Героїв Небесної сотні,паралельно один навпроти одного, вишикувалися восьмикласники, які тримали у руках розгорнуте жовто-блакитне полотнище національного прапора.

Флешмоб стартував разом із першими акордами «Плине кача» та першими рядками вірша «Вони тримали небо». Старшокласники підняли полотнище стяга над головами, зробивши тим самим імпровізований коридор, через який неквапливою вервечкою йшли четвертокласники, тримаючи у руках власноруч змайстровані та розмальовані білі паперові ангелики, які символізували чисті душі Героїв Небесної сотні. Діти підходили до дошки пам’яті і прикріплювали на чорному полотні своїх білосніжних янголів. Після цього троє п’ятикласників – Владислав Пожогін, Софія Папура та Іванна Савчук по черзі читали вірші, присвячені Героям Небесної Сотні. В цей момент учні шостого класу проходили під прапором, тримаючи у руках запалені лампадки, які поставили внизу під куточком слави.
На завершення заходу Настя Попельовська щемливо й проникливо виконала пісню «Мамо, не плач», збуривши у душі спогади та викликавши сльози на очах школярів та вчителів. Завершальним акордом, котрий сколихнув усю школу й наповнив душі  патріотизмом й гордістю  за наших дітей, стало потужне й трикратне «Слава Україні!» ,«Героям слава!»
Організувала й провела патріотичний захід заступник директора з навчально-виховної роботи Жанна Дем’янюк.

Наталка ПАРОВА

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *