Українські вечорниці в Бутині об’єднали сільську громаду

Тихою ходою прийшло у село Бутин вечірнє дійство, яке запросило до себе усіх жителів села. Що ж відбувалося? А відбувалось те, що завітали на шкільну сцену « Веселі українську вечорниці», які захопили і дорослого, і малого.
Тема стара, та кожен раз вона відкриває нові можливості, нових героїв, які розкрили свої таланти, що були приховані в глибині серця кожного учасника. І це дійство захопило всіх, не залишилися байдужими навіть глядачі, які разом з учасниками переживали за невістку Мотрю (Іванну Гуменну) і її сварливу свекруху ( Дану Ванжулу) та господиню вечорниць (Надію Парій), яка уміло мирила сварливих гостей вечорниць. Шквал оплесків лунав на адресу аматорів сцени ( Ірини Шойди − Проні, Ярослава Шойди – Голохвастова, Василя Гончарука та Надії Гончарук – батьків Проні), які виконали уривок з комедії «За двома зайцями». Гра народних акторів зачарувала своїм артистизмом, бажанням передати цим дійством дух минулих часів. Галина Семенюк, Надія Парій, Арсен Жила, Микола Цимбровський блискуче виконували пісні, інсценізації пісень, під час яких господині вечорниць частували глядачів варениками, пампушками та наливкою.
У вечірній тиші лунали дзвінкоголосі українські пісні «Ішов козак потайком» , «Біла береза», «Зелене листя, білі каштани», «По той бік гора», «Стоїть дівча над бистрою водою», «Коло млину, коло броду», «Волинь» у виконанні учасників вокального гуртка сільського клубу та церковного хору – (Миколи Цимбровського, Ніни Трибух, Михайла Цимбалюка, Майї Ситник, Олени Кравець, Надії Парій, Арсена Жили, Яни Шмігельської та ін.).
Оскільки вечорниці відбулися напередодні Стрітення Господнього, учасники нагадали гостям старі забуті колядки, зокрема «Пане, пане, господарю», «Ген високо, в синім небі», «Вставайте, вставайте , браття мої милі», «Сумний святий вечір».
Жартівлива сценка за мотивами пісні «Ой там на току,на базарі» , яку виконали Галина Семенюк, Роман,Цісельський, Надія Гончарук та Надія Парій неабияк розвеселило аудиторію. Ведуча вечорниць Яна Шмігельська дарувала глядачам щирі привітання та яскраво і змістовно доповнила неповторний колорит українських вечорниць.
Щирі побажання глядачам та пісня «На коня» завершили це святкове дійство. Хочеться сподіватись, що ще не раз збереться сільська громада, щоб відчути багатство та розмаїття українського фольклору і поласувати українськими смаколиками.

За інформацією зав.клубом с. Бутин Надії ГОНЧАРУК

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *