• DSC_0255
  • DSC_0251
  • DSC_0261
  • DSC_0260
  • DSC_0262

Шаховий турнір – в дарунок ветеранам «Квантора»

З нагоди 45-річчя заснування підприємства «Квантор» минулої суботи, 27 лютого, відбувся відкритий шаховий турнір, в якому взяли участь як ветерани даного заводу, так і інші любителі цього виду спорту. Загалом у турнірі змагались10 осіб − в основному першорозрядники та двоє кандидатів в майстри спорту з шахів. Ініціатор турніру директор ПАТ «Квантор» Михайло Гузь. Найстарший учасник − 77-річний Степан Дмитрович Шляхта.
− Я залюбки беру участь у всіх змаганнях, які проводять з шахів, − зізнався колишній вчитель фізкультури, − правда, тепер їх проводиться все менше, і людей, які люблять шахи, зараз не багато, переважають інші вподобання. А раніше був навіть кванторівський шаховий клуб, який існував завдяки старанням Дмитра Бутора.
Микола Грома, кандидат в майстри спорту, який 20 років пропрацював на «Кванторі», також з ностальгією згадує колишні часи.
−Раніше, − каже шахіст, − де я тільки не виступав, був призером обласних змагань. Тепер лише іноді. Якби була можливість і приміщення, я б займався з дітьми, які бажають навчатись гри у шахи. Але бачу, що діти зараз більше цікавляться комп’ютерними іграми, не вилазять з Інтернету, а думати не хочуть, можливо, це не їхня вина, але щось змінити, прищепити їм інші інтереси дуже важко.
А 27-річний екскурсовод Вадим Довченко, який захопився шахами всього чотири роки тому, все ж має надію, що шахи − перспективна справа, і обов’язково треба докласти зусиль, щоб ними зацікавити молоде покоління.
− Діти, які займаються шахами, − переконаний юнак, − краще розвиваються, і не лише в плані логічного мислення. Шахи сприяють розвитку образного, художнього мислення, тобто позитивно впливають на обидві півкулі головного мозку. Для дорослих людей цей вид спорту також дуже корисний, він допомагає організму не захворіти недугою Альцгеймера. Ми з іншими любителями шахів, уже робили спроби для відкриття шахового клубу, правда, поки що безуспішні, але, здається, тепер знайшли правильний шлях до цього, і будемо звертатись до міської ради щодо сприяння в даному питанні. Адже шахи − це не екзотика і не надто дорогий вид спорту. Він успішно розвивається у інших районах області, до прикладу, у Кременці, Бережанах, Бучачі. Будемо пробувати популяризувати його і в Збаразькому.
За результатами турніру були визначені переможці. Перше місце здобув студент четвертого курсу юридичної академії Іван Головатюк., друге місце Вадим Довченко, третє − Степан Гаврилюк. Спеціальні призи у змаганнях для ветеранів від директора ПАТ «Квантор» Михайла Гузя отримали ветерани Микола Грома, Петро Монько, Зеновій Коник. Преміями і подяками були нагороджені і найстарший учасник Степан Шляхтюк та ветеран «Квантора» Ігор Залевський.
Як відзначив ініціатор турніру директор ПАТ «Квантор» Михайло Гузьо, допомогли йому сформувати призово-преміальний фонд небайдужі люди − підприємці Микола Хомишак та Ростислав Адамович. − Ми задумали провести саме шаховий турнір, − зауважив директор підприємства, − через те, що колись цей вид спорту був дуже поширений на «Кванторі», його любили багато працівників і приділяли йому багато часу. Дехто і зараз, вийшовши на пенсію, не припиняє тренувань і має бажання брати участь у подібних турнірах.
Тож це змагання − своєрідний подарунок ветеранам і водночас спроба привернути більшу увагу до цього цікавого, красивого виду спорту.

Ірина СИСКО

Поширити статтю:

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>