Гуманітарний вантаж на сто тисяч гривень отримали збаразькі медики

Уже вдруге  гуманітарний вантаж отримано в рамках співпраці  Збаразької районної центральної комунальної лікарні та благодійних організацій – медичних клінік Global HeaIth Qutreach спільно з Christian Mobile Medical Team.
Про це повідомив  головний лікар медзакладу Валерій Суконнік.
Цього разу надійшли дезинфікуючі засоби, хірургічний одяг, хірургічний інструмент, шовний матеріал, перев’язувальний матеріал, реанімаційні, (анестезіологічні) прилади, шприци одноразові, катетери, інфузійні аксесуари, фіксатори тощо.
Зважаючи на вдалу співпрацю, вочевидь, не востаннє, медики намагатимуться розвивати партнерські взаємини між організаціями і Збаразькою райлікарнею.
Як висловився Валерій Іванович, він щиро радіє сприянні як керівництва департаменту охорони здоров’я, так і благодійних організацій в отриманні гуманітарних вантажів, в тому числі й їх оформленні та транспортуванні на Тернопільщину.
У коментарі регіональним ЗМІ, очільник медицини області Володимир Богайчук зазначив, що в подальшому і українські, і міжнародні гуманітарні місії відіграватимуть якнайбільшу значиму роль у розвитку медичної галузі Тернопільської області, зокрема, у формуванні стабільної конкурентноспроможної матеріально-технічної бази медичних закладів.
– Сьогодні тернопільські лікарні потребують допомоги. Тому департамент ініціює та проводить тривалу співпрацю з міжнародними благочинними організаціями за різними напрямками – як щодо гуманітарної допомоги, так і щодо проектів, спрямованих на підвищення кваліфікації лікарів. Що ж до вантажу від американських медиків-колег, то він буде в нагоді збаразьким медикам. Загалом Збаразька райлікарня, котра є ургентною і надає допомогу за всіма напрямками, має 200 ліжко-місць цілодобового перебування, на яких щорічно лікується понад 6 тисяч хворих та поліклінічне відділення на 375 відвідувань у зміну. До прикладу, лише в кардіологічному та хірургічному відділеннях за рік приймають тисячі хворих, і кожному з них необхідне медичне устаткування з цього вантажу – крапельниці, катетери, шприци тощо.
Додамо, що в хірургічному відділенні Збаразької райлікарні прийнято на відповідальне безоплатне зберігання та використання лапароскопічну стійку, що дає змогу проводити хірургічні втручання без розрізу, через невеликі проколи виконуються діагностичні та лікувальні процедури. Серед них: холецистектомія (при запаленні жовчевого міхура та наявності каміння в ньому), апендектомія при апендициті. Операції з приводу гриж різної локалізації з пластикою сіткою, роз’єднання спайок при спайковій хворобі очеревини − далеко не весь перелік втручань, які можливо тепер виконувати з найменшою травматичністю та короткими термінами післяопераційної реабілітації
Також Збаразька центральна районна комунальна лікарня багато років співпрацює з Канадським Фондом «Дітям Чорнобиля», Французькою фундацією, німецьким благодійним фондом «Гуманітарна допомога міста Білефельд».

Прес-служба ДОЗ ТОДА,
фото – Світлани Гуменної

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *