У Вишнівці урочисто відкрили поліцейську станцію

Другу в області поліцейську станцію (перша уже працює в Золотому Потоці Бучацького району) відкрили минулого вівторка, 14 березня, в смт Вишнівець. Урочистості з цієї нагоди відбулись на центральній площі селища біля пам’ятника Тарасу Шевченку. Привітати вишнівчан з неординарною подією приїхали радник голови Національної поліції України, т.в.о. начальника головного управління Національної поліції в Тернопільській області Олександр Богомол, заступник начальника головного управління Національної поліції Руслан Балик, голова обласної ради Віктор Овчарук, голова Збаразької РДА Анатолій Качка із своїми заступниками Петром Тиньом та Юрієм Головатюком.
Керівники висловили сподівання, що вишнівецькі поліцейські гідно служитимуть громаді, захищаючи її права, діятимуть відкрито і чесно, суворо дотримуючись закону і поважаючи кожну особистість.
− Довіра і повага людей до вас, − відзначив Олександр Богомол, − будуть прямо пропорційними тому ставленню, яке ви будете проявляти до них.
− Створення поліцейської станції Збаразького відділення Національної поліції, − зауважив Анатолій Качка, − це важливий крок до створення об’єднаної територіальної громади, на шляху до якої знаходяться мешканці Вишнівеччини. Тому ця подія відіграє особливу роль у реалізації реформ місцевого самоврядування.
Черговою сходинкою до творення демократичного суспільства назвав подію селищний голова Олег Стефанський. − Сподіваюсь, − відзначив голова Вишнівця, − що у нашому населеному пункті та прилеглих селах додасться порядку, місцеві поліцейські сприятимуть наведенню ладу та розвитку культури поведінки в місцевих мешканців.
Помолився за успішну діяльність правоохоронців на благо громади настоятель місцевого храму Воскресіння Господнього отець Василь Дідик. Духовний наставник поблагословив правоохоронців, окропив їх та службовий автомобіль освяченою водою та побажав, щоб служили вони найперше людям, розвитку європейських цінностей.
Служитимуть у цій поліцейській станції семеро колишніх міліціонерів, працюватимуть по двоє у три зміни, щоб забезпечити надання послуг населенню цілодобово.
− Станцію створено, − каже в.о.начальника Збаразького відділення поліції Віталій Присяжнюк, − з метою належного забезпечення якості поліцейських послуг, реагування на потреби територіальних громад та зокрема їх жителів, та згідно з розробленим проектом впровадження дільничних поліцейських станцій.
Даний проект передбачає створення в кожному районі області та місті Тернополі певну кількість (71) станцій з метою підвищення ефективності роботи дільничних офіцерів поліції у сфері охорони прав, свобод людини, інтересів суспільства і держави, протидії злочинності та забезпечення публічної безпеки та порядку. Відповідно до проекту навантаження на одного працівника становить 7 тис. чоловік населення. Впровадження таких станцій дозволить значно швидше реагувати на повідомлення громадян про правопорушення, особливо у сільській місцевості та віддалених населених пунктах. Забезпечить доступність та безперервність поліцейських послуг, цілодобове патрулювання території нарядом поліції та взаємозв’язок між населенням та правоохоронцями.
Щоб створити одну з таких станцій на території Збаразького району з центром в смт Вишнівець була розроблена програма, метою якої є створення, забезпечення та функціонування станції, яка буде обслуговувати, окрім Вишнівця, території сільських рад с.Великі Вікнини, с.Великий Кунинець, с.Дзвиняча, с. Залісці, с.Бодаки, с.Бутин, с.Лози, с.Коханівка, с.Великий Раковець, с.Старий Вишнівець. Програма, окрім іншого, передбачає підвищення ефективності реалізації узгоджених заходів правоохоронними органами, органами виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо профілактики правопорушень та усунення причин, що зумовили їх вчинення, захист прав і законних інтересів місцевих жителів шляхом фінансування з місцевих бюджетів тих пріоритетних напрямів та заходів, які впливають на стан правопорядку в регіоні, але не фінансуються або частково фінансуються з державного бюджету.
Дана програма була розглянута і затверджена на сесіях більшості сільських рад, які включені в територію обслуговування станції. Вишнівецька селищна рада, яку очолює Олег Стефанський, уже виділила 45 тис.гривень на ремонт двох кімнат у селищній раді, де розміщуватиметься поліцейська станція. Одна кімната уже в розпорядженні поліцейських. Очолює групу поліцейської станції майор поліції Юрій Бовтун, який працює в правоохоронних органах 15 років. − Мої колеги, – каже старший групи, − усі вже мають певний досвід роботи, тому, впевнений, що із завданнями справлятимуться. Половина з них, до того ж, ще удосконалюють фаховий рівень у вищих навчальних закладах. Четверо − місцеві мешканці, двоє доїжджають. Наймолодший − Віталій Мороз, який служить лише три роки. Загалом спокій на території Вишнівеччини забезпечуватимуть Руслан Цісар, Тарас Садовий, Олександр Дунайчик, Іван Цимбалюк, Віталій Кантицький.
Сподіваємось, що всі успішно пройдемо атестацію, яка планується у квітні, та станемо повноправними поліцейськими, з належною довірою людей та відповідною оплатою праці.

Ірина СИСКО

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *